Miasto ufunduje wakacje.

fot.pixabay
Ratusz przygotował ofertę letniego wypoczynku dla dzieci z rodzin, których na to nie stać. W sumie 175 uczniów z sochaczewskich szkół podstawowych w najbliższe lato weźmie udział w koloniach i półkoloniach finansowanych przez miasto.

– Pięćdziesięcioro dzieci wyjedzie w tym roku na kolonie nad polskie morze do Międzywodzia. Turnus odbędzie się w dniach od 31 lipca do 9 sierpnia. Dzieci zamieszkają w malowniczym, zalesionym ośrodku wczasowo-wypoczynkowym „Bursztyn”, położonym 250 metrów od morza. Będą mieć zapewnione pełne wyżywienie, opiekę wychowawczą, medyczną, autokarowe wycieczki po okolicy. W czasie ich pobytu odbędą się: ognisko z pieczeniem kiełbasek, dyskoteka, piesze wycieczki, rozgrywki sportowe. Nie zabraknie też rozmów na trudne tematy, o zgubnych skutkach nałogów czy radzenia sobie z przemocą domową – mówi naczelnik Wydziału Polityki Społecznej i Ochrony Zdrowia UM, Joanna Kamińska.

Ponadto w ramach współpracy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej z Fundacją Pomocy Społecznej EVA grupa 15 dzieci wychowujących się w niezamożnych rodzinach pojedzie na kolonie „Wakacje z Evą” organizowane w Starym Sączu, w terminie 21 lipca – 3 sierpnia. MOPS i Stowarzyszenie na rzecz Dzieci, Młodzieży i Rodzin Zastępczych „Chaber” zabierze dziesięciu najmłodszych podopiecznych na kolonie letnie w Osiecznej, w terminie od 1 do 14 sierpnia.

Miasto zorganizuje także półkolonie. W tym roku odbędą się dwa turnusy. Pierwszy w dniach 29 czerwca – 10 lipca w Szkole Podstawowej nr 2 i drugi od 13 do 24 lipca w Szkole Podstawowej nr 3. W każdym turnusie będzie mogło wziąć udział 50 dzieci. W ramach półkolonii każdego dnia otrzymają trzy posiłki – śniadanie, obiad, podwieczorek. W programie zajęć będzie kilka wycieczek do pobliskich miast, wyjścia na pływalnię „Orka”, do kina oraz liczne gry i zabawy z wykorzystaniem infrastruktury i zaplecza sportowego sochaczewskich szkół. Opiekę nad dziećmi od godz. 9.00 do 15.00 sprawować będą sochaczewscy nauczyciele.

Za wyłonienie dzieci, które pojadą na kolonie nad morze, jak i tych, które będą uczestniczyć w zajęciach odbywających się w ramach półkolonii, odpowiedzialni będą pedagodzy z poszczególnych szkół. Jak zawsze rodzice pokryją jedynie symboliczną część kosztów wypoczynku – za dwutygodniowe półkolonie zapłacą 20 zł, a za kolonie w Międzywodziu 50 zł. Resztę wyłoży samorząd miejski z funduszu przeznaczonego na walkę z alkoholizmem i narkomanią, którego istotnym elementem jest profilaktyka prozdrowotna.

UM

fot.pixabay

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz