Miasto ociepli Pekin.

Miejski samorząd po raz drugi spróbuje znaleźć wykonawcę projektu termomodernizacji dwóch budynków na osiedlu socjalnym w Trojanowie. W pierwszym przetargu nie udało się tego zrobić, ponieważ złożone oferty przekraczały zabezpieczone w budżecie miasta środki na ten cel.

Gdyby tym razem udało się wyłonić wykonawcę, to po sporządzeniu dokumentacji miasto wystąpi do Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska o dofinansowanie inwestycji. Będzie to pierwsza tego typu termomodernizacja na terenie Sochaczewa. Do tej pory miasto przeprowadzało jedynie ocieplenie budynków użyteczności publicznej, jak szkoły czy domy kultury. Teraz mają to być budynki mieszkalne. Chodzi od dwa bloki 84 E i 84 F przy Al. 600-lecia.

Plan ich termomodernizacji ma objąć docieplenie ścian zewnętrznych, podłóg, dachu i stropodachów, wymiana okien, drzwi zewnętrznych. Do tego dojdzie wymiana pieców węglowych i zastąpienie ich bardziej efektywnym energetycznie i ekologicznie źródłem ciepła. Planuje się również zainstalowanie w budynkach systemów zarządzania energią oraz budowę wewnętrznych instalacji ogrzewania i ciepłej wody użytkowej.

atu

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz