Melioracje w toku.

fot.pixabay

ŁAZY Sprzyjającą aurę wykorzystuje Spółka Wodna Kampinos do realizowanych inwestycji. Obecnie najwięcej prac realizowanych jest na terenie Łaz.

­– Po dokonaniu kilku odkrywek na zbieraczu ukazał się nam straszny obraz złego stanu technicznego tego urządzenia. Zbieracz ma około 800 metrów długości. Na tym odcinku są jedynie cztery studnie. Pomimo tego udało się nam już praktycznie oczyścić cały odcinek zbieracza, przy czym na 150 metrach musieliśmy wymienić na rurę drenarską. Przy okazji wymiany drenów oczyściliśmy również wiele sączków –­ informuje Waldemar Sarnowski, prezes Spółki Wodnej Kampinos.

Studnie na wspomnianym odcinku są już oczyszczone, jak również 750 metrów zbieracza. Tragiczny – jak zaznacza prezes spółki – okazał się odcinek między ostatnią studnią a rowem melioracyjnym znajdującym się na granicy z Komorowem. W tym miejscu dreny całkowicie zarosły korzeniami i były zamulone. Sam wylot zbieracza był w całości zniszczony. Jedynie sprawną była tu kaskada na rowie.

Efekty bieżących napraw dały o sobie znać w czasie ostatniej nawałnicy. Instalacja była tak sprawna, że nie widać było śladów po ulewie. Całość wody spłynęła instalacjami.

­– Prace konserwacyjno-naprawcze potrwają tu jeszcze kilka dni, ponieważ musimy poczekać, aż zgromadzony w glebie nadmiar wody spłynie do rowu. Wstępnie odmuliliśmy już 100 metrów na tym odcinku. Usunęliśmy też krzewy i wykarczowaliśmy kilka drzew blokujących meliorację. Odtworzymy też wylot drenarski odprowadzający wodę z Komorowa – dodaje prezes Sarnowski.

Jednak wszystkie zadania remontowo-naprawcze zależą od finansów Spółki Wodnej, a te zasoby po inwestycjach stopniowo topnieją. Stąd też nieustający apel prezesa Sarnowskiego o spłatę zadłużeń oraz bieżące składki.

BN

fot.pixabay

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz