Mazowiecka grupa „Speed” cały czas zwalcza na dogach nieodpowiedzialnych kierowców.

Reklamy
Policjanci z grupy „Speed”, którzy patrolują Mazowsze namierzyli i ukarali w minionym tygodniu kolejnych piratów drogowych, znacznie przekraczających dozwoloną prędkość. O tym, że grupa ta działa aktywnie, przekonali się kolejni kierowcy, którzy stracili prawa jazdy i ukarani zostali mandatami oraz punktami karnymi.

Działania grupy prowadzone są codziennie. Do zadań kierowane są zarówno radiowozy nieoznakowane z wideorejestratorami, ale także te oznakowane. Tak wyposażeni mundurowi zdecydowanie reagują na przypadki łamania prawa na drodze, zarówno przekraczanie prędkości, jak i inne niebezpieczne manewry.

Nadmierna prędkość to najczęściej wymieniana przyczyna wypadków drogowych. Wynika to nie tylko z policyjnych statystyk, ale i z obserwacji użytkowników dróg. W minionym tygodniu policjanci z grupy „Speed” skontrolowali ponad 1000 pojazdów. 742 kierowców przekroczyło dozwoloną prędkość, w tym 24 przekroczyło obwiązujące przepisy w obszarach zabudowanych. Policjanci nałożyli 840 mandatów karnych, zatrzymali 22 prawa jazdy i 33 dowody rejestracyjne. Mundurowi zatrzymali także 2 pijanych kierowców.

ZP/WRD KWP

fot.policja

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz