Marcelek potrzebuje pomocy.

Fot. Fundacja Dzieciom

KAMPINOS 27 marca Marcel Rokicki z gminy Kampinos skończy dopiero roczek. Jednak już teraz potrzebuje pilnie pomocy. Chłopczyk urodził się z bardzo rzadką chorobą genetyczną i tylko szybka, specjalistyczna pomoc może go uratować.

– Podczas porodu doznałam szoku, gdyż położna która go odbierała, zapytała, czy wiedziałam, że dziecko urodzi się bez kciuków i z lewą rączką krótszą, czyli ze zniekształceniem kończyny górnej. Do tego doszły wady rozwojowe nerek oraz spodziectwo żołędne – mówi mama malucha.

Od urodzenia Marcel jest intensywnie rehabilitowany. Konsultacje ze specjalistami, fachowa pomoc, codzienne ćwiczenia w domu – wszystko przy wielkim wysiłku malca, daje dobre efekty, choć droga do pełnego i sprawnego funkcjonowania dziecka jest bardzo długa i kosztowna. Konieczna jest stała rehabilitacja, stąd rodzice proszą o 1 procent odpisu z podatku dla swej pociechy, aby mogli dalej go leczyć i zebrać – w perspektywie, na potrzebne maluchowi operacje i kurację.

Dla Marcela można przekazać pieniądze na konto – Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”, ul. Łomiańska 5, 01 685 Warszawa, Alior Bank S.A. 42 2490 0005 0000 4600 7549 3994, w tytule trzeba wpisać: 38316 Rokicki Marcel darowizna na pomoc i ochronę zdrowia. Można też wpłacać online przez stronę – dzieciom.pl/podopieczni/38316 lub bezpośrednio na konto na nr KRS 0000037904, a w celu szczegółowym wpisać 38316 Rokicki Marcel.

Rodzice proszą o wyrażenie zgody w formularzu PIT na przekazanie danych do OPP.

BN

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz