Mammografia dla pań spoza programu NFZ.

fot.pixabay
Reklamy

7 marca w gabinecie na kołach przeprowadzonych zostanie 70 bezpłatnych badań mammograficznych, a to wszystko w ramach miejskiej akcji profilaktycznej adresowanej do pań, które nie kwalifikują się na darmową mammografię NFZ. Koszt badań pokryje Urząd Miasta.

– Zachęcam sochaczewianki, by skorzystały z okazji i sprawdziły swój stan zdrowia. Badania prowadzone będą w ścisłym reżimie sanitarnym – informuje Joanna Kamińska naczelnik Wydziału Polityki Społecznej i Ochrony Zdrowia UM. I przypomina, że to już dziesiąta tego typu akcja. Pierwszy raz panie spoza programu NFZ zaproszono do mammobusu w 2012 roku i od tego czasu, gdy w kalendarzu zbliża się Dzień Kobiet i Dzień Matki, burmistrz cyklicznie zaprasza je na mammografię.

Teraz ratusz zafunduje darmowe badania 70 paniom. Może z nich skorzystać każda sochaczewianka w wieku do 49 i po 70 roku życia. Mammobus przyjedzie do nas w niedzielę 7 marca i jak zawsze stanie na pl. Kościuszki. Lekarze z firmy MEDICA będą przyjmowali pacjentki od 9.00 do 17.00. Wizyta zajmuje kilkanaście minut, badanie jest bezbolesne, nie potrzebne jest skierowanie od lekarza rodzinnego. Panie umawiane będą na konkretne godziny, by nie czekały na swoją kolej kilkadziesiąt minut.

Zapisy chętnych prowadzone będą telefonicznie od 1 marca, w godz. 8.00-16.00, aż do wyczerpania limitu 70 miejsc. Ponieważ akcja finansowana jest z budżetu miasta, na badania zapisywane będą jedynie mieszkanki Sochaczewa.

Zapisy przeprowadzi Wydział Polityki Społecznej i Ochrony Zdrowia. Należy zadzwonić do Urzędu Miasta (862-22-35) i wybrać wewnętrzny numer 440. Badania w 100 procentach finansuje samorząd miasta z funduszu na profilaktykę prozdrowotną.

um

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz