Mała i zwinna koparka.

Kopanie rowów i mniejszych rowków do rozprowadzania podziemnej infrastruktury zawsze powoduje pewne utrudnienia dla wszystkich. Zarówno mieszkańców, którzy w tym rejonie mają swoje posesje, ja i tych przejezdnych. Dotyka to także pieszych, przyzwyczajonych do równej, pozbawionej błota nawierzchni.

Duża koparka jest często niezbędna i niezastąpiona. Jednak przy pracach wodociągowych i kanalizacyjnych lepiej sprawdza się mniejsza, która zdecydowanie mniej narusza teren operacyjny.

W wieloletnim planie rozwoju i modernizacji urządzeń wodociągowych i kanalizacyjnych już wcześniej przewidziany i zaplanowany został zakup małej koparki gąsienicowej. Firmę Wacker Neuson Sp. z o.o. dostarczyła fabrycznie nowa koparkę wraz z przyczepa do jej przewożenia.

– Ta mała koparka była długo wyczekiwanym sprzętem. Jest bardzo potrzebna przy budowie przyłączy, w szczególności na terenach prywatnych, gdzie duża koparka niestety nie mogła pracować z uwagi na swoje gabaryty – zauważa Magdalena Kaczorowska, prezes Zarządu „ZWiK-Sochaczew”.

Poza tym Dział Eksploatacji sochaczewskiego Zakładu Wodociągów i Kanalizacji może dzięki temu zakupowi zdecydowanie szybciej reagować w przypadkach awarii.

Mała koparka gąsienicowa, z racji swych wymiarów i budowy jest bardzo przydatna, gdy trzeba wykonać przyłącze wodociągowe lub kanalizacyjne, a miejsca mało i jest trudno dostępne.

Rządowy Fundusz Dróg Samorządowych pozwolił na kompleksową przebudowę ulicy 15. Sierpnia. W pracach tych współuczestniczy sochaczewska Spółka, której zadaniem jest między innymi przebudowa kanalizacji deszczowej na całej długości robót.

Na załączonych zdjęciach bardzo dobrze widać, jak pracuje i sprawdza się najnowszy sprzęt Spółki podczas działań w ulicy 15. Sierpnia.

ZWiK Sochaczew

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz