MAKIJAŻ DLA KAŻDEJ CERY.

 Wielkim przełomem ostatnich lat, jakiego dokonano w dziedzinie makijażu, są kolorowe kosmetyki mineralne, które nie tylko pozwalają na ukrycie niedoskonałości, ale także dodatkowo pielęgnują nawet najbardziej wrażliwą i wymagającą cerę.

Kosmetyki te powstały z myślą o kobietach z różnymi defektami skóry, np. atopowe zapalenie skóry, podrażnienie wymagające specjalnej pielęgnacji. Osoby po dermabrazji, mikrodermabrazji, zabiegach laserowych czy głębokich pilingach, pragnących ukryć zaczerwienienia czy łuszczącą się skórę, dzięki kosmetykom mineralnym otrzymały alternatywę dla tradycyjnego makijażu, który mógłby dodatkowo obciążyć nadwrażliwą cerę. Tak więc początkowo kosmetyków mineralnych używano wyłącznie w celu zniwelowania podrażnień pozabiegowych, ale wieść o ich zaletach rozeszła się bardzo szybko. W niedługim czasie kosmetyki mineralne stały się niezwykle popularne szczególnie u alergików.

Kosmetyki te stworzone są ze sproszkowanych pigmentów mineralnych, przetwarzane bez użycia chemikaliów. Oryginalne kosmetyki mineralne składają się wyłącznie z naturalnych składników. Nie zawierają konserwantów, środków barwiących oraz zapachowych, są pozbawione dodatku talku, wosku, oraz olejków, które mogą wywoływać reakcje alergiczne. Kosmetyki mineralne doskonale wpływają na chorobowo zmienioną skórę.

Minerały wchodzące w skład tych produktów działają powierzchniowo i nie zatykają gruczołów łojowych. Czyste minerały dzięki swojej konsystencji nie przenoszą bakterii i polecane są dla skór trądzikowych. Mają właściwości matujące, doskonale kryją, dzięki czemu sprawdzają się przy cerze z przebarwieniami, piegami czy małymi bliznami.

Podstawowe zalety kosmetyków mineralnych:

– nie wywołują alergii,

– nie podrażniają skóry,

– nie zatykają porów,

– są w 100% naturalne – nie zawierają środków   konserwujących i zapachowych,

– chronią przed promieniami UVA i UVB,

– są wodoodporne,

– mają długi termin ważności.

Do wyboru jest cała gama kosmetyków mineralnych do makijażu – od podkładów przez pudry aż po róż i cienie do powiek. Większość z nich ma postać sypką, dlatego bardzo ważna jest umiejętność ich nakładania. Zwykle aplikuje się je pędzlem na suchą twarz. Wielką zaletą kosmetyków mineralnych jest ich lekkość, nie czuć ich na skórze i nie tworzą tak zwanej maski. Dają wyjątkowe uczucie komfortu, a w dodatku pozytywnie wpływają na wygląd cery.

Kosmetyki mineralne są więc nie tylko zdrowe i bezpieczne, ale umożliwiają również profesjonalizm kreowania wspaniałych makijaży.

Hanna Kasztelan

fot.pixabay

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz