Majówka z obostrzeniami

fot.pixabay
Reklamy

POLSKA Rząd zdecydował o przedłużeniu obowiązujących obostrzeń związanych z epidemią covid-19 do 25 kwietnia. Część z nich będzie obowiązywała jednak do 3 maja, czyli podczas majówki.

W tym okresie będą zamknięte hotele i obiekty noclegowe. Natomiast od poniedziałku 19 kwietnia zostanie wznowiona działalność żłobków i przedszkoli od poniedziałku oraz przedłużenie zamknięcia do 3 maja.

– Apogeum trzeciej fali, jeśli chodzi o liczbę zachorowań, mieliśmy w zeszłych tygodniach, a teraz ta fala przetacza się przez szpitale – stwierdził Adam Niedzielski, minister zdrowia. Dodając jednocześnie, że jeżeli liczba zachorowań w poszczególnych województwach nie będzie spadać, to jest pewna „regionalizacja obostrzeń”. A to oznacza, że województwach, w których nastąpi spadek zachorowań obostrzenia będą luzowane. Natomiast w tych, gdzie liczba chorych będzie rosła lub utrzymywała się na dotychczasowym poziomie, ograniczenia będą nadal obowiązywały i mogą być wprowadzane nowe, bardziej surowe.

Póki, co musimy pamiętać o tym, że do 25 kwietnia sklepy budowlane i meblowe o powierzchni powyżej 2 tysięcy m. kw. nadal pozostaną zamknięte. Natomiast hurtownie i składy budowlane będą otwarte. Z kolei w kościołach i placówkach handlowych powierzchni 100 m. kw. obowiązuje limit jednej osoby na 20 m. kw. Z kolei uprawianie sportu na świeżym powietrzu jest dopuszczalne dla grup do 25 osób.

Nadal będą zamknięte: salony fryzjerskie i kosmetyczne, hotele z wyjątkiem hoteli robotniczych, kina, teatry, muzea, galerie sztuki, sauny, solaria, kasyna, siłownie i kluby fitness.

Do 25 kwietnia zamknięte pozostaną również sklepy w centrach handlowych, z wyjątkiem sklepów spożywczych, aptek, drogerii, salonów prasowych, księgarni i sklepów zoologicznych. Natomiast wszystkie szkoły działają w trybie zdalnym.

jur

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz