Maja po pierwszej operacji.

Teresinianka Maja Kapłon po miesiącach starań trafiła do Nowego Jorku, gdzie przechodzi skomplikowaną operację kręgosłupa. To, jak wspomina znana wszystkim z finału konkursu piosenkarskiego The Voices of Poland artystka, jej ostateczna szansa na to, by wyzdrowieć i podjąć normalne życie.

Na operację zbierała cała Polska. Koszt zabiegu miał wynieść ponad 5 mln złotych. Udało się zmniejszyć o połowę cenę i rozłożyć płatności na raty. Jej marzenie powoli się realizuje.

Operację Mai Kapłon, ze względu na skomplikowanie i czas trwania, podzielono na dwa etapy. Pierwszą część, z większością przeprowadzonych prac chirurgicznych wykonano w poniedziałek, 24 lutego. Druga operacja miała się odbyć pod koniec tygodnia. Jednak z uwagi na stan Mai i silny ból pooperacyjny dr Lawrence G. Lenke zdecydował, by drugi etap operacji odbył się we wtorek, 3 marca. O ile wszystko będzie w porządku ze stanem zdrowia Mai. Lekarze nie chcą jej forsować ponad siły.

Choć, jak mówi Małgorzata Kapłon, jej mama, która towarzyszy córce w Nowym Jorku, ból i cierpienie powala Maję chwilami, to jednak walczy z całym samozaparciem. Próbuje też stawiać przy   pomocy chodzika pierwsze kroki.

Maja nie traci ducha. Prosi jednak o wsparcie w modlitwie, aby wszystko udało się pod względem medycznym, aby wytrwała w cierpieniu. Maja Kapłon liczy, że da radę szybko wrócić do zdrowia i w pełni sił pojawi się na estradzie, aby kontynuować przerwaną przez chorobę karierę.

­– Staram się nie zawieść i walczę – mówi artystka.

BN

Fot. Maja Kapłon FB

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz