Maja Kapłon wróciła do domu.

Maja Kapłon wróciła w niedzielę do Polski po skomplikowanej operacji kręgosłupa, którą przeszła w Stanach Zjednoczonych. Kosztowny zabieg udało się przeprowadzić dzięki pomocy ludzi dobrej woli – m.in. mieszkańców Gminy Teresin.

Maja Kapłon urodziła się z poważną wadą kręgosłupa. W Polsce przeszła osiemnaście operacji. W 2019 roku okazało się, że stalowy pręt, który miał trzymać jej kręgosłup do końca życia – pękł. Niezbędna była operacja, której koszt wyceniono na 5 mln złotych. Dzięki pomocy darczyńców, w tym mieszkańców naszej gminy, dziewczynie udało się zebrać wymaganą kwotę i na początku tego roku poleciała na kosztowne leczenie do Centrum Medycznego Uniwersytetu Columbia w Nowym Jorku. Przeszła tam skomplikowaną operację. Zabieg wykonał dr Lawrence G. Lenke, profesor chirurgii ortopedycznej, światowej sławy specjalista w dziedzinie  leczenia złożonych schorzeń kręgosłupa.

Maja, po dwuetapowej, bardzo ważnej operacji, wstała na nogi i w końcu oddycha pełną piersią. Przed nią jednak jeszcze długa droga do pełnego powrotu do zdrowia. Rehabilitacja, zaplanowana na najbliższe miesiące, na pewno wpłynie na dalszą poprawę komfortu życia wokalistki z Elżbietowa.

Kochani‼️ Maja z rodziną już w domu, po długim locie, wszyscy zdrowi i szczęśliwi. Jest pięknie, są uśmiechy i wzruszenia, jest też ból, ale co najważniejsze… niebo jest kilkanaście centymetrów bliżej. Przed Mają długa rehabilitacja i powolny proces dochodzenia do zdrowia i sprawności. Ale kto po tym wszystkim ma wątpliwości, że mogłoby być inaczej niż dobrze?!  Miejcie świadomość, że w każdym milimetrze jej wzrostu, w każdej części jej dojścia do zdrowia, jest Wasz udział. Za co wszyscy, na czele z Mają, jesteśmy ogromnie wdzięczni.

– poinformowali na Fb założyciele grupy „Ratujemy Maję Kapłon”.

W niedzielę Maja, razem z mamą, rejsowym samolotem pokonała pół globu i wróciła z Chicago do Polski. Witaj w domu Maju!

UG Teresin

Foto: Fb grupy „Ratujemy Maję Kapłon”

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz