Maciej Małecki wspiera sochaczewski szpital.

Reklamy

Do tej pory spółki Skarbu Państwa przekazały na walkę z koronoawirusem ponad 100 milionów złotych. Część tych środków, dzięki staraniom posła Macieja Małeckiego – wiceministra Aktywów Państwowych, trafiła do sochaczewskiego szpitala, Domu Pomocy Społecznej w Młodzieszynie i samorządów ziemi sochaczewskiej.

W Ministerstwie Aktywów Państwowych koordynujemy pomoc spółek Skarbu Państwa w walce z epidemią. Spółki Skarbu Państwa od pierwszego dnia pandemii włączyły się w walkę z koronawirusem i wspierają medyków na różnych polach. Kwota wsparcia dla szpitali i służb sanitarno medycznych w całym kraju przekroczyła już 100 milionów złotych. Ponadto państwowe spółki przekazały służbom medycznym ponad 220 samochodów, a pracownicy ich call center wspierają infolinie NFZ, tak, żeby osoby potrzebujące konsultacji, nie musiały długo czekać na połączenie – powiedział nam poseł Maciej Małecki. Szczególnie ta pomoc liczy się w mniejszych ośrodkach, a takim jest Sochaczew.

I właśnie dzięki staraniom wiceministra Małeckiego, spółki Skarbu Państwa, czyli PKN Orlen i KGHM Polska Miedź przekazały sochaczewskiemu szpitalowi środki na zakup nowej karetki, respirator, aparat do wspomagania oddychania oraz urządzenie do dezynfekowania pomieszczeń nadtlenkiem wodoru i niezbędny sprzęt medyczny. Spółki dostarczyły również maseczki ochronne i płyn do dezynfekcji.

100 tysięcy zł naszemu szpitalowi przekazał Budimex, a 2000 masek znana firma odzieżowa LPP. Maski, oprócz szpitala trafiły też do DPSu i Domu Kapłana Seniora. Z kolei z firmy Irena Eris do szpitala trafiło 400 zestawów kosmetyków do ochrony osobistej. Natomiast w poniedziałek 20 kwietnia, dzięki błyskawicznej reakcji ministra Macieja Małeckiego oraz Jolanty Gonta, starosty sochaczewskiego – po nowych zakażeniach w sochaczewskim szpitalu, udało się przekazać 200 profesjonalnych kombinezonów dla personelu medycznego. Na pomoc ze strony posła mogły liczyć także samorządy nie tylko z terenu powiatu sochaczewskiego, jak gminy: Iłów, Młodzieszyn czy Brochów, ale również m.in.: Wyszogród, Żyrardów oraz Mława.

Jednak pomoc dla sochaczewskiego szpitala, choć tak duża i potrzebna, to tylko mały wycinek z pracy, jaką w ostatnim czasie wykonuje minister Maciej Małecki, w związku z walką z koronawirusem. Obecnie, oprócz obowiązków w ministerstwie pracuje także w Rządowym Zespole Zarządzania Kryzysowego.

Każdy dzień wymaga działań. Praktycznie codziennie spotykamy się z premierem Mateuszem Morawieckim i innymi członkami zespołu na telekonferencjach. Jesteśmy także w stałym kontakcie z prezydentem Andrzejem Dudą, którego pomoc była kluczowa m.in. w utworzeniu mostu powietrznego z Chinami. Podejmujemy czasem trudne, ale konieczne decyzje, żeby ochronić Polskę przed tym, co dzieje się we Włoszech czy w Hiszpanii. Kluczem do zwycięstwa w tej walce jest dyscyplina nas wszystkich, za którą bardzo dziękuję mieszkańcom ziemi sochaczewskiej – mówi Maciej Małecki.

Jako nadzorujący spółki Skarbu Państwa minister Małecki brał m.in. udział w największej operacji „Lot do domu”. Uczestniczy także w organizacji dostaw do Polski sprzętu ochronnego i medycznego, w tym przylotu największego samolotu transportowego świata, jakim jest Antonow-225, wypełnionego maskami, kombinezonami i przyłbicami. Żartuje, że pierwszy raz Święta Wielkanocy spędzał w pracy.

Za pośrednictwem Expressu Sochaczewskiego dziękuję mieszkańcom Sochaczewa i powiatu sochaczewskiego, którzy wzięli sobie do serca zalecenia państwowych służb i ograniczają kontakty z innymi do koniecznego minimum. Szczególne wyrazy wdzięczności kieruję do medyków, służb sanitarnych, mundurowych i wszystkich, którzy są na pierwszej linii walki z epidemią. Także do pracowników sklepów, poczty, banków, stacji benzynowych i tych firm i instytucji, dzięki którym możemy realizować potrzeby nawet w tak trudnym czasie.

Gorąco apeluję do wszystkich o wytrwałość. Tylko dzięki mocnej dyscyplinie nas wszystkich możemy ograniczyć liczbę zachorowań. Zdaję sobie sprawę, że dla wielu osób są to trudne, mało komfortowe chwile, ale dzięki właściwej postawie możemy szybciej wygrać walkę i wrócić do normalnego życia – powiedział nam Maciej Małecki.

Jerzy Szostak

Fot. Kancelaria Prezydenta RP

Podpis pod fot.: Poseł Maciej Małecki na spotkaniu z prezydentem Andrzejem Dudą i Pawłem Solochem szefem Biura Bezpieczeństwa Narodowego. Tematem spotkania była walka z koronawirusem.

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz