Łosie o poranku.

O tym, że na terenie Sochaczewa można spotkać lisy, kuny czy zające a na jego obrzeżach sarny i dziki, pisaliśmy wielokrotnie. Ale to, co zobaczył w ubiegłym tygodniu jeden z mieszkańców Czerwonki Parcel, warte jest odnotowania.
– Było tuż po siódmej, kiedy najpierw przez okno zobaczyłem kilka saren. Chwilę później na łące pomiędzy moim domem a terenem lotniska pojawiło się stado łosi. Choć widywaliśmy tu już dzikie zwierzęta to łosie i to od razu w takiej liczbie zawędrowały tu po raz pierwszy – mówi pan Krzysztof Kurzeja. Według pana Krzysztofa pojawienie się łosi na czerwonce mogło być spowodowane ich migracją z Puszczy Kampinoskiej, gdzie zaczyna być już im za ciasno, do Puszczy Bolimowskiej.
Przy okazji dodajmy, że na terenie byłego lotniska w Bielicach można spotkać sarny oraz dziki. Tych ostatnich jest spora wataha, która wyrządza duże szkody na położonych wokół jednostki polach. Jednak na ich odstrzał na terenie lotniska, jak wynika z naszych informacji, nie zgadza się dowództwo jednostki.
jur
Fot.: Krzysztof Kurzeja

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz