Lokalne produkty w biznesie.

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Ziemia Chełmońskiego” zaprasza 30 października członków stowarzyszenia i zainteresowanych do na spotkanie „Lokalny produkt tradycyjny jako sposób na biznes”.

Spotkanie to ma charakter informacyjno – szkoleniowy i realizowane jest w ramach zadania „Smaki Ziemi Chełmońskiego”. Adresowane jest do osób, które chcą założyć własna działalność gospodarczą, posiadają już własny biznes, jak też chcą się zaangażować w działalność kół gospody wiejskich.

Do „Ziemi Chełmońskiego” należy 10 gmin, tym cztery z powiatu sochaczewskiego – Nowa Sucha, Teresin, Rybno i gmina Sochaczew. Wiceprezesem Stowarzyszenia jest Joanna Kalińska z Nowej Suchej, a członkami zarządu są Izabela Andryszczyk z Teresina oraz Dariusz Krupa z gminy Sochaczew. Stowarzyszenie ma około 120 członków.

Spotkanie to poprowadzą przedsiębiorcy – Teresa Lubecka z firmy „Kraina Czarnego Bzu”, spółdzielni rolniczej spod Puszczy Mariańskiej oraz Barbara Stelmach z firmy Eterno S.C. z Pruszkowa, zajmująca się tradycyjnymi i ekologicznymi przetworami.

Podczas spotkania uczestnicy dowiedzą się jakie warunki należy spełnić, aby swój produkt wpisać na listę produktów tradycyjnych Ministerstwa Rolnictwa i przystąpić do Sieci Dziedzictwa Kulinarnego. Udział jest bezpłatny i połączony z degustacją lokalnych produktów. Zgłaszanie uczestnictwa telefonicznie – (46) 858 91 51 lub na adres – biuro@ziemiachelmonskiego.pl .

Spotkanie w Willi Niespodzianka w Grodzisku Mazowieckim na ul. Kościuszki 12 od godziny 9.30.

BN

fot.pixabay

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz