Letnia regeneracja skóry.

Zabiegi z użyciem kwasów zazwyczaj były wykonywane wiosną i jesienią. W porze letniej raczej były zakazane. Tłumaczono to wieloma szkodami dla skóry w kontakcie z promieniami słonecznymi.

Obecnie w kosmetyce pojawiła się nowa generacja kwasów, które spokojnie możemy stosować w porze letniej.

 Kwas szikimowy

 Wcześniej był wykorzystywany w medycynie jako półprodukt niezbędny do uzyskania związków przeciwwirusowych, łagodny środek przeciwbólowy i przeciwzapalny.

Obecnie jest używany w kosmetyce. Cieszy się dużą popularnością w pielęgnacji cery problematycznej. Posiada duże właściwości złuszczające, hamuje rozwój bakterii odpowiedzialnych za zmiany zapalne, likwiduje suchość skóry, zapobiega ucieczce wody. Doskonały na przebarwienia. Nie powoduje podczas aplikacji zaczerwienienia ani podrażnienia. Można go stosować po nadmiernym podrażnieniu słonecznym.

Kwas felurowy

Stosowany jest w gabinetach kosmetycznych, ponieważ posiada właściwości zapobiegające starzeniu się skóry zachodzącemu pod wpływem działających na nią niekorzystnych czynników, np. promieni słonecznych. Kwas ten naprawia szkody, które wywołało fotostarzenie się skóry. Nawilża on skórę, pobudza syntezę włókien kolagenowych i elastylowych. Działa kojąco na skórę, zmniejsza przebarwienia i hamuje ich powstawanie. Wskazany w okresie lata.

Zabiegi kwasowe można łączyć z oksybrazją tlenową.

Oksybrazja tlenowa

Jest to zabieg oczyszczający i dotleniający. W okresie lata doskonale odświeża skórę. Polecany dla każdego rodzaju cery. Można go wykonywać nawet raz w tygodniu. Zabieg ten wykonany z kwasami daje wielorakie efekty. Wskazany zarówno przed urlopem, jak i po jego zakończeniu. Podkreśli i przedłuży opaleniznę.

Wszystkie zabiegi wykonywanie w gabinecie czy pielęgnacja domowa nie zwalnia nas ze stosowania preparatów chroniących przed promieniami słonecznymi. Wystarczy filtr dwadzieścia.

Hanna Kasztelan

fot.pixabay

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz