LETNI ZABIEG Z WITAMINĄ C.

Lato nie zwalnia nas z zabiegów kosmetycznych. Wręcz przeciwnie, potrzebujemy wzmocnienia bariery ochronnej skóry w celu opóźnienia procesów jej starzenia.

W pielęgnacji zewnętrznej i wewnętrznej bardzo ważną rolę odgrywają witaminy. Wychodząc naprzeciw potrzebom skóry, stworzono zabieg z witaminą C.

Witamina C występuje w dużych ilościach w cytrynie, czarnej porzeczce, dzikiej róży oraz w niektórych warzywach. Niedobór witaminy C powoduje m.in. szkorbut, skłonność do krwotoków. Obniża wytrzymałość chrzęści i kości.

Witamina C jest rozpuszczalna w wodzie. Neutralizuje wolne rodniki.

Witamina C przez długi czas stosowana była w kosmetyce jako naturalny regulator pH preparatów kosmetycznych. Jako substancja czynna w kosmetyce pojawiła się stosunkowo niedawno i obecnie przeżywa swój wielki bum. Problemem z jej użyciem było nieprzenikanie przez powłoki skóry. Przemysł kosmetyczny sobie z tym poradził.

Dostępny obecnie zabieg z witaminą C można wykonać latem. Jest on wskazany przed wyjazdem na urlop, ponieważ zabezpieczy i wzmocni skórę przed korzystaniem z promieni słonecznych. Wzmocnione i obkurczone naczynia włosowate nie będą narażone na pękanie.

Skóra jest odnowiona, rozświetlona, młodzieńcza.

Po urlopie zabieg warto wykonać w połączeniu z oksybrazją tlenową. Wzmocnimy go dodatkowo o oczyszczenie skóry, zdjęcie martwego naskórka, obkurczenie naczyń krwionośnych, rozjaśnieniem skóry, dotlenienie. Dodając do tego zabieg z witaminą C, uzyskamy widoczną poprawę w wyglądzie skóry. Właściwe kosmetyki stosowane w domu przedłużą działanie zabiegu.

Co do zdobytej opalenizny na urlopie, nie należy się martwić, opalenizna zostanie i uzyska jeszcze ładniejszy odcień.

Hanna Kasztelan

fot. pixabay

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz