Leśnicy udostępnili drogi.

Reklamy

MLODZIESZYN Nadleśnictwo Radziwiłłów udostępniło dwie drogi leśne do ruchu publicznego  na terenie gminy Młodzieszyn. Jednak pod pewnymi warunkami, które nadleśnictwo przedstawia w swym zarządzeniu. Dla mieszkańców przejazd będzie udogodnieniem. Jednak trzeba pamiętać, że drogi wiodą przez las, a ten wymaga odpowiednich zachowań, jak choćby niezaśmiecania odpadkami wyrzucanymi z okiem samochodów.

Drogi są publicznie udostępnione już od 1 lutego. Dotyczy to dwóch odcinków biegnących przez lasy. Pierwszy o długości 38 metrów od Bielin do drogi gminnej Januszew-Kamion. Natomiast drugi odcinek znacznie dłuższy, to droga o długości 286 metrów – od Leśniczówki Młodzieszyn do drogi krajowej nr 50 łączącej Wyszogród z Sochaczewem.

Na drogach leśnych udostępnionych do ruchu publicznego mają zastosowanie przepisy o ruchu drogowym oraz oznakowania drogi leśnej, zgodnie z rozporządzeniem ministra infrastruktury oraz spraw wewnętrznych i administracji z lipca 2002 roku.

Szczegółowe zasady korzystania z dróg leśnych udostępnionych do ruchu publicznego dla pojazdów silnikowych, zaprzęgowych, motorowerów na tych drogach określa specjalny regulamin. Z tym użytkownicy będą musieli wcześniej zapoznać się, by nie popełnić żadnego wykroczenia.

Trzeba też wiedzieć, że jest to tylko udostępnienie dróg. Drogi leśne bowiem mogą być czasowo wyłączone z ruchu publicznego. W tym okresie czasowego zamknięcia drogi na oznakowaniu jej zostaną naniesione dwa krzyżujące się pomarańczowe pasy lub sam znak drogowy będzie zasłonięty. Wtedy droga ta będzie zamknięta dla przejazdu środkami transportu mechanicznego. Jednak w przypadku, kiedy droga będzie wyłączona dłuższej niż 7 dni, zostanie przedstawiona informacja, by kierujący nie zostali tym faktem zaskoczeni.

Załączone na mapach dostępnych w sieci i Urzędzie Gminy Młodzieszyn są też miejsca postojowe przy tych drogach, by uniknąć zagrożenia i kolizji.

BN

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz