Lepiej odśnieżyć niż płacić.

Fot.: Archiwum Expressu Sochaczewskiego

SOCHACZEW Wystarczył jeden dzień odwilży, aby sochaczewskie chodniki zamieniły się w lodowiska. Nie lepiej było w kolejnych dniach, kiedy po raz kolejny sypnęło śniegiem.

O ile służby miejskie dawały siebie radę z oblodzonymi i zaśnieżonymi ulicami, to inaczej było w przypadku właścicieli posesji przylegających do chodników, na których spoczywa obowiązek usuwania lodu i śniegu. Dotyczy to również właścicieli firm, sklepów czy zakładów usługowych. I nikt tego nie zmienił. Przypominamy także, że właściciele budynków są zobowiązani do usuwaniu śniegu z dachów oraz zwisających z niego sopli.

Należy również wspomnieć o tym, że z obowiązku odśnieżania zwolnieni są jednie ci, których posesje przylegają do chodników, na których dopuszczony jest płatny postój lub parkowanie samochodów, lub przylegają do ścieżek rowerowych oraz ciągów rowerowo-pieszych, a także, gdy nasza posesja oddzielona jest od chodnika pasem zieleni. W pozostałych przypadkach musimy zgarniać śnieg.

Natomiast tym, którzy do tego się nie kwapią, przypominamy, że mogą być za to ukarani mandatem w wysokości 1500 zł. Inna sprawa, że nawet, jeśli właściciel posesji wywinie się od mandatu, to może ponieść większe straty finansowe, gdy pociągnie go do odpowiedzialności przechodzień, który na przykład poślizgnie się i złamie nogę akurat na „jego” chodniku.

Przy okazji dodajmy, że walką z gołoledzią i odśnieżaniem ulic na terenie Sochaczewa zajmują się ich zarządcy. W przypadku dróg będących własnością miejskiego samorządu jest to Zakład Komunikacji Miejskiej. Z kolei oczyszczaniem parkowych alejek, głównych chodników oraz kilku wąskich ulic, gdzie nie można użyć ciężkiego sprzętu, zajmuje się Zakład Gospodarki Komunalnej. A wszystkie problemy związane z odśnieżaniem miejskich ulic można zgłaszać pod całodobowy numer ZKM:  46 862-99-27.

O swoje drogi dba także Starostwo Powiatowe. W tym przypadku wszelkie uwagi dotyczące ich odśnieżania można zgłaszać, dzwoniąc do dyżurnego ruchu w Powiatowym Zarządzie Dróg, tel.: 46 862-25-68 lub przesłać je drogą elektroniczną na adres: email: pwzdrog@poczta.onet.pl.

dot

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz