Leją kolejną ścieżkę.

SONY DSC
Reklamy

SOCHACZEW Co prawda powoli, ale systematycznie posuwa się ku końcowi budowa nowego sochaczewskiego amfiteatru. Wylano część ścieżki, która od ulicy Traugutta będziemy mogli przejść u podnóża zamka na nadrzeczne bulwary. Trwa także budowa dojazdu do na tyłu amfiteatru od strony ulicy Podzamcze oraz prace związane z układaniem ostatnich elementów widowni.

Dodajmy, że budowa amfiteatru – który ma zostać oddany do użytku w przyszłym roku – to ostatnia inwestycja związana z jednym z największych projektów sochaczewskiego samorządu, którym jest zagospodarowania terenów nad Bzurą i wokół wzgórza zamkowego.

Pierwszą inwestycją projektu było zabezpieczenie przed osuwaniem się wzgórza zamkowego i rewitalizacja ruin zamku książąt mazowieckich. W kolejnych latach odnowiono park przy ulicy Traugutta, przebudowano ulicę Podzamcze, wybudowano nadrzeczne bulwary oraz nową przystań.

Do zagospodarowania pozostał jeszcze fragment terenu pomiędzy ul. Podzamcze a nasypem, po którym biegnie ul. Płocka. Co prawda nie był on ujęty w projekcie, ale już wkrótce i on zmieni swojej oblicze. Władze miasta chcą w tym miejscu wybudować tor rowerowy i skate park.

dot

Fot.: Jerzy Szostak

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz