LECZNICZY MASAŻ CIAŁA.

Masaż to jeden z najstarszych zabiegów o charakterze medycznym, wspominanym w egipskich papirusach sprzed pięciu tysięcy lat. Trudno się temu dziwić, bo dotyk jest dla każdego z nas bardzo ważny, potrafi bowiem wyrazić emocje, uspokoić, obudzić zmysły, dać poczucie bezpieczeństwa, ale również skrzywdzić.

Umiejętne wykorzystany potrafi także leczyć, gdy poprzez ciało i skórę oddziałuje głębiej na mięśnie, stawy, układ krążenia, układ nerwowy i narządy wewnętrzne.

Jeśli cierpisz na poważne schorzenia i potrzebujesz masażu rehabilitacyjnego, idź do specjalisty, który oprócz przeprowadzenia profesjonalnych zabiegów, pokaże ci też, jak pomóc sobie w domu. Jeśli jednak potrzebujesz po prostu relaksu i rozluźnienia,  lub zaczynasz boleśnie odczuwać skutki siedzącego trybu życia, możesz pomóc sobie sam lub poprosić bliską ci osobę. Na pewno poczujesz ulgę.

Jaki rodzaj masażu dla ciebie najlepszy?

Masaż klasyczny – jak sama nazwa wskazuje,  jest to jeden z najpopularniejszych i najczęściej wykonywanych masaży. Jego celem jest taka stymulacja zewnętrznych warstw tkanek, aby poprawić krążenie obwodowe, czyli ułatwić odpływ krwi żylnej przy jednoczesnym doprowadzeniu krwi tętniczej do tkanek.

Masaż limfatyczny – celem tego zabiegu jest usprawnienie krążenia limfy w organizmie. Taki masaż przeciwdziała powstawaniu obrzęków i skórki pomarańczowej.

Masaż neuromięśniowy – technika ma za zadanie pomóc w zwalczaniu bólu towarzyszącego skurczom mięśni.

Akupresura – zabieg polegający na uciskaniu odpowiednich punktów na ciele, które uważa się z kanały energetyczne. Prawidłowy przepływ energii przez te kanały jest gwarancją zdrowia.

Automasaż – jak sama nazwa mówi, możesz go wykonać samodzielnie w domowym zaciszu.

Hanna Kasztelan

fot.pixabay

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz