Lato powitane hucznie na plaży.

Tegoroczne powitanie lata w Sochaczewie rozpoczęło się bardzo dynamicznie. Pierwszym punktem trwającej cały dzień imprezy była IV edycja Biegu Cichociemnych. Po wielogodzinnych zmaganiach i wręczeniu nagród na scenie pojawiły się wyczekiwane zespoły, które ściągnęły pod scenę grono wielbicieli muzyki. Ale nie były to jedyne atrakcje tego dnia. Najważniejsze, że dopisała pogoda i sochaczewianie przyszli na plażę tłumnie.
 Przygotowania do imprezy trwały od wczesnych godzin porannych. Największym wydarzeniem był niewątpliwie Bieg Cichociemnych, o którym szerzej piszemy na kolejnych stronach.
Wsparcie Alicji
W czasie, gdy biegacze pokonywali trudną trasę, odbywał się turniej piłki plażowej przygotowany przez MOSIR, wystartowało w nim 10 zespołów.
Miało również miejsce uroczyste otwarcie kąpieliska miejskiego, w którym dzieci już od rana bawiły się w wodzie, pod czujnym okiem czteroosobowej grupy ratowników.
Natomiast na dużej scenie po wręczeniu nagród rozpoczęła się licytacja gadżetów zebranych przez wolontariuszy działających przy MOPS, w akcji na rzecz Alicji Młynarczyk, sochaczewianki, która od dwóch lat choruje na złośliwy nowotwór zakończeń nerwowych. Na stoisku wolontariatu można było w ramach wsparcia kupić lemoniadę oraz domowe wypieki.
Jedną z wolontariuszek była Joanna Młynarczyk, siostra Alicji: – Alicja ma obecnie przerzuty na płuca, kręgosłup i przeponę. Bardzo cierpi. Póki co, z powodów funduszy, jedyne na co nas stać to wlewy suplementów, które pomagają jej zachować odporność przy chemioterapii. Oczywiście jest to robione prywatnie. Chcemy ją wysłać za granicę na konsultacje, wierzymy w innowacyjne metody, które jej pomogą. Staramy się wszystko robić na własną rękę – wyjaśniła. Alicja bardzo potrzebuje wsparcia. To nie jest ostatnia akcja ją wspierająca.
Bezpieczna plaża
Od godziny 15.00 trwały pokazy ratownictwa wodnego. Zainteresowani licznie wypełnili plażę, zajmując miejsca między korzystającymi z pogody plażowiczami.
Nad przebiegiem imprezy czuwała Agata Kalińska, naczelnik Wydziału Kultury, Sportu i Turystyki, Organizacji Pozarządowych: – Mamy wśród gadżetów przygotowanych na te imprezę książki „Bezpiecznie nad wodą”, które udało nam się przygotować dla mieszkańców Sochaczewa już w ubiegłym roku, przy okazji otwarcia miejsca przeznaczonego na kajaki. Tym razem, ponieważ już jest kąpielisko, jak najbardziej zasadne jest przeprowadzenie akcji edukacyjnych wśród dzieci i dorosłych. Zależy nam, aby bezpiecznie korzystali z tych wszystkich walorów letnich, a w szczególności z wody – wyjaśniła.
Coś dla ucha
Po zlicytowaniu fantów na scenie pojawił się znany już sochaczewianom Janek Samołyk wraz z zespołem, wykonali zarówno utwory własne, jak i znane covery rock’n’rollowe. Jak zwykle udało im się rozruszać zebraną pod sceną publiczność.
Po nich z mocniejszym brzmieniem wkroczył zespół Tajm, który wykonał jedynie kilka utworów, zostawiając słuchaczy z widocznym niedosytem. Niestety, z przyczyny poślizgu w programie imprezy, ich występ znacznie został skrócony. Jako kolejny zaprezentował się zespół, który poza umiejętnościami wokalnymi przedstawił też układy taneczne w stylu breakdance. Nie był to jednak koniec atrakcji. Plażę wypełniły dźwięki wprost z konsoli DJ Piaska, który przejął stery nad dobrze rozgrzaną publiką.
– Publiczność nam dopisała, atrakcji było bardzo dużo. A zabawa była przednia – podsumowała Agata Kalińska.
Joanna Smacka
Fot.: Krzysztof Lewandowski, Joanna Smacka

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz