Latem rozkopią Reymonta.

Fot.: Archiwum Expressu Sochaczewskiego

Już za dwa miesiące mieszkańcy ulicy Reymonta oraz kierowcy, którzy poruszają się tą ulicą będą musieli liczyć się z utrudnieniami. Dotyczy to odcinku od skrzyżowania z ulicą 1 Maja do ulicy Piłsudskiego.

Wszystko w związku z planowanym przez Zakład Wodociągów i Kanalizacji przebudową wodociągu na tym fragmencie ulicy Reymonta. Wybudowany w latach pięćdziesiątych ubiegłego wieku wodociąg jest w fatalnym stanie. Co powoduje, że co roku dochodzi tam do kilku awarii. Dlatego jego wymiana stała się dla Zakładu główną tegoroczną inwestycją, na której realizację ogłoszono już przetarg. Sama inwestycja ma być przeprowadzona w okresie letnim, a dokładnie do 30 lipca.

Wymianą wodociągu zajmie się firma Wodmar, która wygrała ogłoszony w tej sprawie przetarg. Za wykonanie inwestycji otrzyma ona 306 999 złotych. W ramach zaplanowanych prac planuje się ułożenie 435 metrów nowej sieci, w tym i przyłączy. Pojawią się także nowe hydranty, których w sumie ma być 32, w tym dwa nadziemne.

Warto także wspomnieć o tym, że nowe wodociągi ZWiK planuje ułożyć w ulicach Kątowej oraz Batorego. Z tym, że te inwestycja zaplanowane są na przyszły rok. W 2022 roku w związku z planami Zakładu utrudnień może się także spodziewać na ulicy Żeromskiego – na odcinku od ul. Warszawskiej do Pokoju, oraz na ulicy Cmentarnej, gdzie planowana jest budowa nowych wodociągów. Powstaną one również w ulicach Leśmiana i Konopnickiej oraz na tzw. Osiedlu Kolejowym. Z kolei w ciągu ulicy Mazowieckiej zostanie rozbudowana kanalizacja sanitarna. Jednak największą inwestycją ZWiK najbliższych lat ma być budowa stacji uzdatniania wody oraz systemu, dzięki któremu pozyskiwana woda z odwiertu geotermalnego w Trojanowie trafiałaby po do miejskiej sieci wodociągowej.

Jerzy Szostak

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz