ŁADNE CIAŁO NA WIOSNĘ.

Odzyskanie ładnej sylwetki wymaga czasu i pracy. Chcąc powitać wiosnę w nowym ciele, najwyższa pora zabrać się do pracy.

Do największych problemów, z którymi boryka się zdecydowana większość kobiet, należą: cellulit, nadmiernie rozwinięta tkanka tłuszczowa, spadek jędrności i elastyczności ciała.

Cellulit to najczęstszy problem. Na różnych etapach życia pojawia na udach, pośladkach, brzuchu i ramionach. Ryzyko pojawienia występuje w okresie dojrzewania, ciąży oraz przed menopauzą. Efekt skórki pomarańczowej to wynik wielu zaburzeń związanych przede wszystkim z gospodarką hormonalną i nieprawidłowym funkcjonowaniem krążenia. Otyłość nie jest bezpośrednią przyczyną, choć może sprzyjać cellulitowi.

Odkładanie się nadmiernej ilości tłuszczu jest spowodowane zaburzeniem wytwarzania i rozkładania w tkankach. Dlatego mamy tendencję do zwiększania rozmiarów komórek tłuszczowych.

Na otyłość i cellulit ma ogromny wpływ sposób życia i odżywiania. Im wcześniej zaczniemy działania niwelujące problem, tym rezultaty będą lepsze.

Podstawowe zabiegi kosmetyczne:

Masaż – usprawni krążenie oraz poprawi transport składników aktywnych.

Liposukcja ultradźwiękowa – poprzez działanie ultradźwiękami o określonej, niskiej częstotliwości, wpływamy na powstanie zjawiska kawitacji. Wytworzona energia powoduje rozbicie komórki tłuszczowej, a uwolnione w ten sposób tłuszcze są głównie transportowane przez układ naczyniowy i limfatyczny do wątroby, gdzie ulegają przemianie materii i stają się źródłem energii. W ten sposób przyspiesza się redukcję nadmiaru tkanki tłuszczowej z najtrudniejszych obszarów, jak uda, pośladki, talia, biodra, ramiona.

Cellulologia – Wykonuje się zabieg za pomocą specjalnego urządzenia do masażu podciśnieniowego (przypomina bańkę chińską), którego głównym zadaniem jest spowodowanie rozpadu zrazików tłuszczowych i przywrócenie prawidłowego funkcjonowania naczyń włosowatych i limfatycznych w skórze. Zabieg ten doskonale modeluje i ujędrnia ciało.

Zabiegi zwykle zalecane są w seriach. Przy każdej kuracji, a zwłaszcza wyszczuplającej. Należy pamiętać, że podstawą uzyskania efektów jest systematyczność.

Chcąc uzyskać szybsze i lepsze efekty, należy połączyć kurację kosmetyczną z aktywnością fizyczną i zbilansowaną dietą. Nie zapominajmy też o codziennej pielęgnacji domowej.

Hanna Kasztelan

fot.pixabay

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz