Kwiaty skupi Agencja.

Decyzja o zamknięciu cmentarzy najboleśniej dotknęła producentów kwiatów. Gdy premier ogłosił ją w piątek po południu (30.10), a na cmentarze ruszyły tłumy, część kwiatów udało się sprzedać. Ile? Niewiele. Resztę chryzantem producenci zabrali do domu, albo wystawili pod cmentarnym murem, jak miało to miejsce na ulicy Traugutta.

W weekend premier zapowiedział, że państwo pomoże producentom kwiatów poprzez skup prowadzony m.in. przez oddziały Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. 1 listopada na stronach ARiMR zamieszczono komunikat, że agencja udzieli pomocy posiadaczom co najmniej 50 chryzantem doniczkowych. Aby skorzystać ze wsparcia przedsiębiorca musi wypełnić wniosek, podać liczbę doniczek, miejsce ich przechowywania i złożyć ten dokument do 6 listopada w biurze powiatowym ARiMR.

Na razie nie wiadomo, ile pieniędzy producenci otrzymają za swoje kwiaty, gdyż „wysokość stawki pomocy w przeliczeniu na jedną chryzantemę doniczkową zostanie podana w rozporządzeniu dotyczącym tego wsparcia”. Agencja zapewnia, że pomoc będzie wypłacona do końca tego roku. Przypomnijmy, że sochaczewski oddział ARiMR mieści się przy ul. Łąkowej 22.

UM

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz