KWAS HIALURONOWY.

fot.pixabay

Każda skóra, bez względu na rodzaj, potrzebuje nawilżenia. Jeśli odczuwa się jej nieprzyjemne napięcie, ściągnięcie, szorstkość, dochodzi do łuszczenia, pękania, widać drobne zmarszczki, to znak, że skóra jest sucha.

Małe nawilżenie i zmniejszenie lipidów powoduje utratę elastyczności, a gdy powyższe objawy nasilają się, to już mamy skórę bardzo suchą, a nawet odwodnioną. A przecież stan skóry i jej wygląd mają wpływ na nasze zadowolenie. Aby skóra była ładna i zdrowa, musi być dobrze nawilżona i natłuszczona. Jest wtedy gładka, napięta i prawidłowo spełnia swoją rolę. W innym przypadku nie jest w stanie odeprzeć ataku czynników zewnętrznych i traci zdolność do obrony.

Naskórek to najbardziej zewnętrzna warstwa skóry i ma bezpośredni kontakt ze środowiskiem. Posiada naturalną barierę ochronną w postaci płaszcza lipidowego. Ma on zapobiegać utracie wilgoci. Braki wody w naskórku są wydobywane z głębszych warstw skóry. Woda wędruje od dołu do góry, a z naskórka wyparowuje. Parowanie to zależy o warunków atmosferycznych i otaczającego nas powietrza. Musi być równowaga między skórą a środowiskiem.

Współczesne kosmetyki do pielęgnacji pozwalają skórze utrzymać odpowiednie nawilżenie, pod warunkiem właściwego ich doboru.

Wielofunkcyjny i niezastąpiony kwas hialuronowy

Naturalny występuje we wszystkich organizmach żywych. Jego działanie wynika z silnych właściwości wiązania wody. Z wiekiem produkcja kwasu systematyczne spada, a jego brak objawia się suchością skóry.

Kwas hialuronowy stosuje się w leczeniu atopowego zapalenia skóry. Zwalcza on świąd, przyspiesza gojenie zadrapań.

Stosowanie kwasu pozwala osiągać ładny wygląd bez skalpela. Służy temu jako wypełniacz.

Z gamy wypełniaczy jest najbardziej zgodny z właściwościami skóry. Jest bezpieczny. Służy do korekcji ust, owalu twarzy, policzków, płatków uszu, likwidacji fałd nosowo-wargowych, poprawy konturu nosa i brody. Polepsza nawilżenie i sprężystość skóry twarzy, szyi, dekoltu i dłoni. Można dzięki niemu usunąć blizny. Może być stosowany przy trądziku.

Połączenie kwasu hialuronwego z innymi zabiegami kosmetycznymi daje widoczne efekty.

Hanna Kasztelan

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz