Która z 12 firm wyremontuje most w Chodakowie?.

Przed nami największa inwestycja drogowa w tym roku. Na rozbudowę obiektu mostowego na rzece Bzura w Chodakowie mieszkańcy miasta i gminy Sochaczew, jak i całego powiatu czekali latami. Dzięki konsekwentnej polityce i dużym staraniom obecnych władz powiatowych i rządowemu wsparciu, już wkrótce most zupełnie zmieni swoje oblicze.

Realizacja tej kluczowej inwestycji na powiatowej drodze ruszy, po podpisaniu umowy i jak tylko pozwolą na to warunki atmosferyczne. Właśnie poznaliśmy firmę, która jeśli potwierdzi określone warunki w postępowaniu przetargowym, zajmie się jej wykonaniem. W wyniku przetargu, do którego zgłosiło się łącznie dwanaście przedsiębiorstw, najkorzystniejszą cenę przedstawiła warszawska spółka FREYSSINET Polska z Warszawy. Przebudowa obiektu mostowego kosztować będzie ponad 5,7 mln zł, z czego 4 mln zł pochodzi z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Jeśli nic nie stanie na przeszkodzie umowę będziemy mogli podpisać na początku marca.

W zakres prac wchodzi rozbudowa obiektu mostowego o dł. ok. 87,60 m, szerokości całkowitej 10,59, w tym jezdnia o szerokości 7 m, chodnik dla pieszych o szerokości 2m po prawej stronie od „ronda chodakowskiego”, chodnik techniczny po drugiej stronie obiektu, bariery ochronne i balustrady oraz nowe oświetlenie. Wykonane zostanie też oznakowanie pionowe i poziome. Kierowcy będą mieli do dyspozycji po 3 metrowym pasie ruchu w każdym kierunku. Zniknie zwężenie przy wjeździe na przeprawę dla jadących w stronę Żukowa. Co na pewno ucieszy pieszych. W ramach inwestycji powstanie chodnik o dł. ok. 55 m na drodze dojazdowej – ul. Brukowej, peron przystankowy przy przystanku autobusowym jak również bariery ochronne drogowe oraz balustrady w ciągu tej ulicy.

Na czas realizacji prac budowlanych, wykonawca zapewni kładkę dla pieszych w ramach tymczasowej organizacji ruchu. Oczywiście ruch pojazdów będzie wykluczony, stąd kierowcy będą musieli przeprawić się przez główny most w ulicy Płockiej w centrum Sochaczewa. Czekają więc spore utrudnienia, ale na pewno warto będzie poczekać. Przebudowa mostu w Chodakowie ma potrwać do końca października br.

Starostwo Powiatowe w Sochaczewie

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz