Kto wyremontuje Środowiskowy Dom Samopomocy?.

fot.pixabay
Środowiskowy Dom Samopomocy, mieszczący się przy ul. Zamkowej, czeka w 2021 roku remont. Placówka przejdzie na ogrzewanie gazowe, odnowiona zostanie też m.in. elewacja budynków, a stare podgrzewające wodę termy zastąpią nowoczesne pompy ciepła. Miasto poszukuje wykonawcy, który podejmie się tego zadania. Na oferty czeka do 13 stycznia.

Wymiana urządzeń grzewczych i termomodernizacja zespołu trzech budynków ŚDS o łącznej pow. użytkowej 840 mkw, pozwoli na osiągnięcie efektu ekologicznego polegającego na oszczędności energii cieplnej i elektrycznej, zmniejszeniu emisji spalin i pyłów, poprawę izolacyjności cieplnej budynków i ich estetyki oraz skuteczności instalacji centralnego ogrzewania.

Szacowany koszt przedsięwzięcia to ok. 750 tys. zł. Miasto ogłosiło przetarg. Na oferty od wykonawców czeka do 13 stycznia. Zainteresowane firmy w I etapie, do końca marca 2021 roku, będą musiały wykonać projekt z wcześniejszym uzgodnieniem koncepcji, natomiast same prace budowalne (II etap) powinny rozpocząć się w kwietniu i potrwać do końca października 2021 r.

Zakres robót obejmie: docieplenie ścian zewnętrznych, wymianę stolarki okiennej oraz drzwiowej zewnętrznej, wymianę instalacji centralnego ogrzewania na gaz ziemny wraz z modernizacją kotłowni i wykonaniem przyłącza, montaż pompy ciepła oraz centralnej instalacji ciepłej wody.

– Bardzo się cieszę, że inwestycja, o którą wnioskowaliśmy od wielu lat, w końcu dojdzie do skutku. Termomodernizacja podniesie komfort pracowników i podopiecznych naszego domu do miary XXI wieku. Będziemy mieli pompy ciepła, gdy obecnie musimy podgrzewać wodę w termach. Przejście na ogrzewanie gazowe przyczyni się, mam nadzieje, do oszczędności w zużyciu energii, a ocieplenie i wykończenie elewacji z pewnością poprawi zewnętrzną estetykę naszej siedziby – mówi Joanna Majewska, dyrektor ŚDS.

źródło: UM

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz