Książki tylko w sieci.

fot.pixabay

SOCHACZEW Choć zgodnie z zarządzeniem Miejska Biblioteka Publiczna w Sochaczewie jest zamknięta dla czytelników i oglądających obrazy na antresoli, to jednak można korzystać z zasobów bibliotecznych. Każdy zarejestrowany czytelnik może pobrać kod IBUK libra i czytać w sieci książki. MBP w Sochaczewie przystąpiła do Legimi – bazy 60 000 e-booków. Można z nich korzystać na smartfonach, czytnikach, tabletach i komputerach.

W każdym miesiącu nasza biblioteka może wydać pięć kodów. Na czas zamknięcia biblioteki, kody do IBUK libra można otrzymać wyłącznie drogą telefoniczną. Od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 – 16.00 dzwoniąc na nasz numer. Czytelnik otrzyma bezpłatny kod, który umożliwi darmowy dostęp na 30 dni – informuje Hanna Jażdżyk, kustosz MBP w Sochaczewie.

Trzeba potem wejść na stronę www.legimi.pl/mazowieckie i wpisać unikatowy kod, który otrzymasz w naszej bibliotece. Co ważne, czytelnicy, którym się kończy termin wypożyczenia, na czas zamknięcia biblioteki mają wstrzymane naliczanie kar za przetrzymanie książek. Po uruchomieniu placówki doliczane ma być 30 dni na zwrot, by uniknąć tłoku.

BN

fot.pixabay

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz