KRUS zwalnia rolników.

Reklamy

SOCHACZEW Terenowa jednostka Krajowego Rolniczego Ubezpieczenia Sochaczewie poinformowała o swej decyzji o zwolnieniu z płacenia składek przez rolników w drugim kwartale tego roku. To rodzaj pomocy dla rolników, którzy mają lub będą mieć problemy finansowe wynikające z epidemii koronawirusa.

To szczególnie ważne na terenie powiatu sochaczewskiego, gdyż to teren z przewagą rolnictwa i sadownictwa. A uprawy w tym roku są zagrożone nie tylko impasem gospodarczym spowodowanym odpływem pracowników cudzoziemskich, którzy na czas epidemii odpłynęli, ale też spodziewana w tym roku suszą i ograniczonymi obecnej sytuacji przygotowaniami do niej. Ulga na trzy miesiące pozwoli rolnikom złapać oddech i zabezpieczyć swe uprawy ciągłość pracy.

– To dla mnie spora ulga, że nie będę musiała płacić za czas epidemii. Pozwoli mi to ogarnąć wszystko i stanąć na nogi – mówi jedna z sadowniczek. Sądzi, że odpływ pracowników z Ukrainy nie wpłynie na jej gospodarstwo, ponieważ znajdujące się w trudnej sytuacji finansowej tysiące rodzin skusi zarobek i możliwość podreperowania domowego budżetu.

– Liczę, że znajdę pracowników, a ulga pozwoli mi zaproponować lepsze warunki płacowe – dodaje sadowniczka.

BN

fot.pixabay

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz