Kreatywni czekają na głosy.

Fot. Bogumiła Nowak

KOZŁÓW BISKUPI-KORNELIN Koło Gospodyń Wiejskich z Kozłowa Biskupiego i Kornelina Kreatywni zostało nominowane do tytułu Koło Gospodyń Wiejskich Roku w konkursie Mistrzowie Agro. To największy plebiscyt wiejski i rolniczy w Polsce prowadzony przez Polska Times oraz ogólnopolski serwis i magazyn Strefa Agro.

KGW- Kreatywni został zwycięzcą w eliminacjach powiatowych. Jako laureat lokalnego konkursu zachowując zdobyte głosy, awansował do drugiego etapu plebiscytu, który rozpoczął się już 4 listopada. Głosowanie na wojewódzkim szczeblu potrwa do 19 listopada, czyli już niebawem się zakończy. Laureaci z powiatów i regionów walczą o główne tytuły i nagrody finansowe. Specjalną nagrodą dla zwycięzców w każdej z kategorii jest zaproszenie na Centralne Targi Rolnicze w Nadarzynie koło Warszawy. Tam odbędzie się gala rozdania nagród w plebiscycie Mistrzowie Agro. Aby zagłosować na KGW Kreatywni trzeba wysłać sms z hasłem WAK.773 na nr tel. 72355.

Warto przy tym zaznaczyć, że gospodynie z Kozłowa i Kornelia nie działają aż tak długo, gdyż 19 grudnia minie dopiero dwa lata od kiedy koło zostało zarejestrowane. Za główne zadanie ambitne panie wraz z panami postawili sobie integrację środowiska wiejskiego w gminie, nawiązywanie nowych relacji i rozwijanie atrakcyjnych inicjatyw lokalnych.

KGW Kreatywni od samego początku bardzo ambitnie przystąpili do pracy współpracując z lokalnymi organizacjami przy warsztatach z rękodzieła, kulinarnych oraz festynach integracyjnych. Koło współdziała też przy organizacji imprez ze Szkołą Podstawową w Kozłowie Biskupim. Chętnie uczestniczy w działaniach charytatywnych.

Kto miał okazję uczestniczyć we wrześniowym festynie na koniec wakacji w 2019 roku z pewnością nie zapomniał smaku wspaniałych ciast, napojów, wędlin i sushi zaserwowanych przez KGW Kreatywni. Gospodynie żałują, że obecna sytuacja epidemiologiczna nie pozwoliła im w tym roku na organizację dużego festynu na koniec lata.

BN

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz