Kozłów Szlachecki – obywatelskie ujęcie pijanego kierowcy.

Reklamy
W ubiegłym tygodniu w Kozłowie Szlacheckim doszło do obywatelskiego ujęcia pijanego kierowcy. Mężczyzna jadący slalomem zwrócił na siebie uwagę innego uczestnika ruchu drogowego. Badanie wykazało prawie 3,5 promila alkoholu w organizmie. Mieszkaniec gminy Nowa Sucha usłyszał już zarzuty. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat pozbawienia wolności.
W ubiegłym tygodniu policjanci zostali powiadomieni o ujęciu obywatelskim nietrzeźwego kierowcy. Patrol sochaczewskiej drogówki pojechał do Kozłowa Szlacheckiego, gdzie zastał zgłaszającego i mężczyznę, który był podejrzany o jazdę samochodem pod wpływem alkoholu.

Zgłaszający widział, że kierowca opla ma problemy z utrzymaniem samochodu na swoim pasie, więc zawrócił i pojechał za nim. Wykorzystał moment w którym kierowca opla zatrzymał auto, wyjął kluczyki ze stacyjki i zadzwonił na numer alarmowy.

Policjanci ruchu drogowego sprawdzili stan trzeźwości 41 – letniego kierowcy opla. Urządzenie do pomiaru wykazało prawie 3,5 promila. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Podejrzany uslyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Przyznał się do popełnionego przestępstwa, które jest zagrożone karą do 2 lat pozbawienia wolności.

Dziękujemy za pomoc w zatrzymaniu pijanego kierowcy i postawę godną naśladowania.

mł. asp. Agnieszka Dzik

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz