Kostka zamiast błota.

Urząd Miejski ogłosił właśnie przetarg na wyłonienie wykonawcy przebudowy ulicy Ułanów Jazłowieckich. Kto nim zostanie, tego dowiemy się na początku kwietnia. Jednak już teraz wiadomo, że ulica musi zostać przebudowana do końca września.

Decyzja o przebudowie ulicy Ułanów Jazłowieckich zapadła na sesji 3 marca. Wtedy zdecydowano przeznaczyć na ten cel 775 tysięcy złotych. A dzięki wcześniejszemu wydzieleniu z działki – jaką miasto oddało policji pod budowę nowej komendy – pasa gruntu o szerokości około 15 metrów, ulica zostanie nie tylko przebudowana, ale również poszerzona.

Łatwiejszy przejazd

 Prace obejmą odcinek około 130 metrów, od ulicy 1 Maja do granicy działki zajmowanej przez policję. Kostka w rejonie bloku JW Construction jest w dobrym stanie i nie ma sensu jej zdejmować, zatem projektowana przez nas nawierzchnia drogi połączy się z już istniejącą – mówi Piotr Osiecki, burmistrz Sochaczewa. Jak dodaje, docelowo jezdnia ma mieć 5 metrów szerokości i zostanie utwardzona betonową kostką.

Od strony policji powstanie chodnik o szerokości od 2 do 2,9 metra. Między rosnącymi tam drzewami projektantom udało się umieścić dziewiętnaście miejsc postojowych, w tym dwa dla niepełnosprawnych. Prace obejmą przeniesienie słupów trakcji energetycznej, która w tej chwili przebiega w planowanym w pasie drogowym. Do tego dojdzie konieczność wybudowania odwodnienia. Kanalizacja deszczowa będzie miała długość 110 metrów. Plan przebudowy przewiduje również wybudowanie nowych wjazdów do posesji, w tym na teren komendy policji.

Warto również zaznaczyć, że podczas prac wycince nie ulegną znajdujące się na tym terenie drzewa. Ten zapis pojawił się w specyfikacji przetargu. Dodajmy, że przebudowa ulicy ma na celu nie tylko ułatwić policji łatwiejszy wyjazd z terenu komendy, ale także usprawnić ruch pomiędzy ulicą 1 Maja a ulicą Pisłudskiego. A ten obecnie jest praktycznie niemożliwy.

 Rozkopali Trojanowską

Obecnie trwa natomiast przebudowa ulicy 15 Sierpnia, na odcinku od LO im. F. Chopina. Z kolei w ubiegłym tygodniu firma Strabag przystąpiła do remontu ostatniego odcinka ulicy Trojanowskiej. Jest on przebudowywany od skrzyżowania z ulicą Przylasek do granic miasta.

W związku z tym przypominamy, że ten fragment Trojanowskiej jest zamknięty dla ruchu i kierowcy muszą korzystać z objazdów. Jak już informowaliśmy dla pojazdów do 10 ton w kierunku miejscowości Kożuszki Parcel i Zosin zostały wyznaczone ulicami: Łąkową, Młynarską. Podgórną oraz drogą przez Orły Cesin i Nowe Mostki do trasy z Żelazowej Woli do Zosina. Jednocześnie przypominamy, że dojazd do ulicy Wypalenisko jest objazdem lokalnym i odbywa się ulicą Przylasek i gruntowym odcinkiem ulicy Piaszczystej. Do Kożuszek można również dotrzeć drogą krajową nr 92.

Dodajmy, że w ubiegłym tygodniu firma Strabag przystąpiła do przebudowy ulicy Głowackiego.  W tym przypadku dojazd do miejscowości Czyste wyznaczono drogą krajową nr 92, z której należy zjechać w prawo w drogę znajdującą się przy stacji benzynowej BP. A następnie dojedziemy do wsi Czyste oraz do Ignacówki czy Kaźmierowa.

Jerzy Szostak

Fot.: Jerzy Szostak

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz