Korzystajmy z bankowości elektronicznej.

W sytuacji, gdy rząd zakazuje zgromadzeń, każe zostać w domu, a eksperci zwracają uwagę, iż najbardziej na zakażenie koronawirusem narażone są osoby starsze – apelujemy, by z opłat śmieciowych i podatków lokalnych z ratuszem rozliczać się przy wykorzystaniu bankowości elektronicznej.

Przypomnijmy, że w związku ze zmianą banku obsługującego Urząd Miasta, która miała miejsce na przełomie 2019 i 2020 roku, kilka tygodni temu do wszystkich podatników rozsyłano pisemne informacje o nowych numerach kont. Pierwsze pismo dotyczyło indywidualnego konta do opłat śmieciowych (wygenerowano ok. 5,5 tys. subkont), drugie pismo zawierało numer konta do rozliczenia się z podatków lokalnych. Takie pisma powinny dotrzeć do każdego właściciela domu, spółdzielni i zarządcy wspólnoty.

– Apeluję do mieszkańców, zwłaszcza seniorów, by nie chodzili do banków lub na pocztę z opłatami śmieciowymi i podatkami lokalnymi. Na pewno w ich otoczeniu są osoby, które w imieniu seniora wykonają przelew z domu, z własnego rachunku bankowego. Z sąsiadem czy wnukiem można się rozliczyć w gotówce. To lepsze i bezpieczniejsze rozwiązanie niż wizyta w banku, gdzie osoby starsze czekają na swoją kolej wraz z innymi klientami – mówi burmistrz Piotr Osiecki.

Jeśli ktoś zagubił pismo z numerem subkonta, o jego podanie może się zwrócić telefonicznie do Referatu Podatkowego lub Wydziału Ochrony Środowiska UM. Telefon na centralę: 862-22-35.

UM Sochaczew

fot.pixabay

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz