Koronawirus – Przybywa osób zakażonych na COVID-19.

fot. archiwum
Reklamy

Komunikat Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Sochaczewie
z dnia 30.09.2020 r. przedstawiający sytuację epidemiologiczną na terenie powiatu sochaczewskiego związaną z koronawirusem SARS-CoV-2 wywołującym zachorowanie na COVID-19.

Stan danych w powiecie na godzinę 13.00 w dniu 30.09.2020 (* Wszystkie nowe dane, które spłyną po tej godzinie prezentowane są w meldunku następnego dnia).

  • liczba osób aktualnie objętych kwarantanną domową/ (ostatnia doba): 769(93)

– na podstawie decyzji PPIS w Sochaczewie – 275(26)

– na podstawie decyzji MZ – 494(67)

  • liczba osób aktualnie objętych izolacją domową / (ostatnia doba) 18/(3)
  • liczba osób aktualnie objętych pobytem w izolatorium: 0/(0)
  • liczba osób aktualnie objętych nadzorem epidemiologicznym/(ostatnia doba): 27/(40)
  • liczba osób hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19/ (ostatnia doba): 9/(3)
  • liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim/ (ostatnia doba): 224/(6)
  • liczba zgonów związanych z COVID-19 /(ostatnia doba): 5/(0)
  • liczba ozdrowieńców / (ostatnia doba): 193(1)

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Sochaczewie informuje, że w dniu 29 września 2020 r. potwierdzono zakażenie SARS-CoV-2 u uczennicy Szkoły Podstawowej im. Żołnierzy AK Cichociemnych w Brzozowie Starym67, 96-521 Brzozów.

Służby Sanitarne przeprowadzą dochodzenie epidemiologiczne oraz zabezpieczają osoby
z kontaktu z zakażoną. Kwarantannie ze względu na bezpośrednią styczność poddanych zostanie 15 uczniów oraz 11 nauczycieli szkoły w Brzozowie Starym, 5 uczestników sakramentu bierzmowania w kościele św. Andrzeja Apostoław Brzozowie Starym oraz 4 inne osoby wraz z otoczeniem domowym. Ponadto kwarantanną objęto otoczenie domowe chorej. Prezentowane w komunikacie liczby, według stanu na godzinę 13:00 dnia 29.09.2020 r., nie prezentują kompletnych danych związanych z przypadkiem, trwa dochodzenie epidemiologiczne.

Liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim na terenie całego województwa mazowieckiego publikowana jest na stronie Mazowieckiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego: www.wsse.waw.pl w meldunkach codziennych po godzinie 16.00

Wszelkie aktualne informacje na temat koronawirusa są aktualizowane i dostępne na stronach Głównego Inspektoratu Sanitarnego i na oficjalnej stronie rządowej:

www.gis.gov.pl

https://www.gov.pl/web/koronawirus

Zaleca się stosowanie zasad higieny zgodnie z instrukcją opublikowaną na dedykowanej stronie na platformie gov.pl – http://www.gov.pl/koronawirus

Specjalna całodobowa infolinia Narodowego Funduszu Zdrowia w zakresie informacji dla Polaków o postępowaniu w sytuacji wątpliwości podejrzenia koronawirusa: 800 190 590.

Specjalna całodobowa infolinia Ministerstwa Spraw Zagranicznych dotycząca przekraczania granic państwa polskiego: +48 22 523 88 80.

Zaleca się, aby w przypadku pytań i wątpliwości związanych z funkcjonowaniem zakładów pracy, świadczeń z tytułu niezdolności do pracy, zabezpieczenia socjalnego osób odbywających kwarantannę, procedur poprawiających bezpieczeństwo sanitarne i tym podobnych, zasięgać informacji na stronach internetowych, infoliniach oraz w elektronicznych serwisach obsługi urzędów, instytucji oraz organizacji społecznych i branżowych, właściwych dla danego zagadnienia.

Zmniejszenie zgłoszeń telefonicznych umożliwi skupienie się pracowników powiatowej stacji sanitarno-epidemiologicznej na kluczowym elemencie, jakim jest poprawa bezpieczeństwa epidemiologicznego mieszkańców powiatu.

Apelujemy o poszanowanie prywatności osób hospitalizowanych a także o stosowanie się do zaleceń dotyczących kwarantanny i izolacji domowej.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz