Koronawirus – pięć zgonów w powiecie sochaczewskim.

fot. archiwum
Reklamy

Komunikat Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Sochaczewie
z dnia 17.11.2020 r. przedstawiający sytuację epidemiologiczną na terenie powiatu sochaczewskiego związaną z koronawirusem SARS-CoV-2 wywołującym zachorowanie na COVID-19.

Stan danych w powiecie na godzinę 13.00 w dniu 17.11.2020 (* Wszystkie nowe dane, które spłyną po tej godzinie prezentowane są w meldunku następnego dnia).

 • liczba osób aktualnie objętych kwarantanną domową/ (ostatnia doba): 909/(93)
 • liczba osób aktualnie objętych izolacją domową / (ostatnia doba) 971/(11)
 • liczba osób aktualnie objętych pobytem w izolatorium: 2/(0)
 • liczba osób aktualnie objętych nadzorem epidemiologicznym/(ostatnia doba): 0/(0)
 • liczba osób hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19/ (ostatnia doba): 40/(0)
 • liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim/ (ostatnia doba): 1691/(11)
 • liczba zgonów związanych z COVID-19 /(ostatnia doba): 26/(5)
 • liczba ozdrowieńców / (ostatnia doba): 658/(33).

ZGONY:

Na podstawie dokumentacji (ZLK-5), które wpłynęły do powiatowego inspektora sanitarnego odnotowano na dzień sporządzenia raportu następujące zgony. (Jednocześnie zwracamy uwagę na fakt, że data wykazania zgonów w raporcie przedstawiającym sytuację epidemiologiczną nie jest równoważna z datą śmierci wykazanej osoby.)

 • (1) mężczyzna (45.), hospitalizowana / zgon w Szpitalu Powiatowym w Sochaczew
 • (1) mężczyzna (60.), hospitalizowana / zgon w Szpitalu Powiatowym w Sochaczew
 • (1) mężczyzna (48), hospitalizowana / zgon w Szpitalu Powiatowym w Sochaczew
 • (1) kobieta (90), hospitalizowana / zgon w Szpitalu Powiatowym w Sochaczew
 • (1) mężczyzna (79.), hospitalizowana / zgon w Szpitalu specjalistyczny w Radomiu

Liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim na terenie całego województwa mazowieckiego publikowana jest na stronie Mazowieckiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego: www.wsse.waw.pl w meldunkach codziennych po godzinie 16.00

Wszelkie aktualne informacje na temat koronawirusa są aktualizowane i dostępne na stronach Głównego Inspektoratu Sanitarnego i na oficjalnej stronie rządowej:

www.gis.gov.pl

https://www.gov.pl/web/koronawirus

Zaleca się stosowanie zasad higieny zgodnie z instrukcją opublikowaną na dedykowanej stronie na platformie gov.pl – http://www.gov.pl/koronawirus

Specjalna całodobowa infolinia Narodowego Funduszu Zdrowia w zakresie informacji dla Polaków o postępowaniu w sytuacji wątpliwości podejrzenia koronawirusa: 800 190 590.

Specjalna całodobowa infolinia Ministerstwa Spraw Zagranicznych dotycząca przekraczania granic państwa polskiego: +48 22 523 88 80.

Zaleca się, aby w przypadku pytań i wątpliwości związanych z funkcjonowaniem zakładów pracy, świadczeń z tytułu niezdolności do pracy, zabezpieczenia socjalnego osób odbywających kwarantannę, procedur poprawiających bezpieczeństwo sanitarne i tym podobnych, zasięgać informacji na stronach internetowych, infoliniach oraz w elektronicznych serwisach obsługi urzędów, instytucji oraz organizacji społecznych i branżowych, właściwych dla danego zagadnienia.

Zmniejszenie zgłoszeń telefonicznych umożliwi skupienie się pracowników powiatowej stacji sanitarno-epidemiologicznej na kluczowym elemencie, jakim jest poprawa bezpieczeństwa epidemiologicznego mieszkańców powiatu.

Apelujemy o poszanowanie prywatności osób hospitalizowanych a także o stosowanie się do zaleceń dotyczących kwarantanny i izolacji domowej.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz