Kontrastowy marzec.

Po serii jazzowych koncertów Klub Kontrast poszerza ofertę o kolejne gatunki muzyczne. Wśród marcowych wydarzeń organizatorzy przygotowali zarówno coś dla lubiących delikatne dźwięki, jak i dla zwolenników mocniejszego uderzenia. Jest również propozycja dla miłośników teatru. W związku z obowiązującym reżimem sanitarnym, dla gości przygotowana została ograniczona ilość miejsc, więc warto się pospieszyć.

Pierwsze muzyczne marcowe wydarzenie to recital Antoniny Krzysztoń, który już za nami. Artystka wystąpiła w Klubie Kontrast przy akompaniamencie gitarzysty Marcina Majerczyka w piątek 5 marca. Znana pieśniarka i kompozytorka zaprezentowała się w autorskim repertuarze, oscylującym wokół szeroko pojętej piosenki poetyckiej i religijnej. Jej blisko półtoragodzinny występ oczarował publiczność. Delikatne, przepełnione liryką pieśni, wprowadziły gości „Kontrastu” w pełen zadumy nastrój. Refleksyjny charakter koncertu podkreślały również zapowiedzi poszczególnych utworów, które niosły ze sobą przesłanie na temat ważnych życiowych wartości. Całość zachwycała nie tylko wrażliwością muzyczną artystów, ale też ich wyczuciem i porozumieniem scenicznym. Publiczność długo oklaskiwała duet domagając się bisów. Muzycy jeszcze dwukrotnie pojawili się na scenie, a ich występ zakończył się owacją na stojąco.

Najbliższa sobota (13 marca) z kolei z pewnością zadowoli pasjonatów teatru. O godz. 19.00, w ramach Saloniku Muzyczno-Literackiego, wystąpi Sławomir Holland. Aktor znany z wielu ról filmowych i teatralnych zaprezentuje się w literacko-kabaretowym programie „Nic nowego pod słońcem”. Jest to kabaretowy program oparty na utworach literackich z okresu dwudziestolecia międzywojennego wybitnych poetów, m.in. Juliana Tuwima, Antoniego Słonimskiego, Bolesława Leśmiana i Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego. Całość spięta będzie komentarzem aktora i zabawną refleksją.

– To, co Sławek ma do powiedzenia, na pewno stanowi o atrakcyjności programu, ale to byłoby za mało, gdyby nie to, jak to mówi. Nie przemawia do nas, nie recytuje, nie występuje, ale rozmawia, przedstawia swój punkt widzenia i – co równie ważne – czaruje nas swoim wdziękiem nieco zawstydzonego, kulturalnego i eleganckiego inteligenta. Spontanicznie i brawurowo, lirycznie i refleksyjnie dzieli się z nami przemyśleniami na temat motywu przewodniego spektaklu, który brzmi – NIC NOWEGO POD SŁOŃCEM – tak o programie satyrycznym Sławomira Hollanda mówi scenarzysta spektaklu Jacek Bursztynowicz. Zapowiada się rozrywka na wysokim poziomie i w świetnym wydaniu.
19 marca „Kontrast” zaprasza na muzyczne wspomnienia. O godz. 19.00 na fanpage’u na Fabcebooku i na kanale Klub Kontrast SCK na YouTube przypomniane zostaną fragmenty koncertu zespołu Urwani z wesela. Koncert pochodzącej z Łodzi grupy muzyków prezentowany był online w styczniu i zapewnił słuchaczom niezwykle energetyczny wieczór. Skrót tego ekspresyjnego, pełnego bałkańskich rytmów, koncertu to propozycja „Kontrastu” na trzecią sobotę marca.

A na koniec miesiąca mocne rockowe uderzenie. 26 marca na klubowej scenie Sochaczewskiego Centrum Kultury wystąpi zespół Blue Jay Bird. Jego założycielem jest Jay Nowakowski, wokalista i gitarzysta współpracujący z takimi artystami jak: Grzegorz Wilk, Tomasz Karolak czy Zosia Nowakowska. Blue Jay Bird swój początek miał na Majorce, gdzie z morzem w tle powstał pierwszy utwór “Silent Prayer”. Teraz, z pełniejszym repertuarem, muzycy rozpoczynają koncerty w całej Polsce. Zespół wystąpi w składzie: Jay Nowakowski (wokal, gitara), Piotr Pawęska (gitara basowa), Adam Grzelak (perkusja).

To propozycje Klubu Kontrast na marzec. Czym zaskoczą nas organizatorzy koncertów w kwietniu okaże się już niebawem. Zapraszamy do zaglądania na fanpage Klubu Kontrast na Facebooku, gdzie na bieżąco podawane są wszystkie informacje.

Na program literacko-kabaretowy Sławomira Hollanda i koncert zespołu Blue Jay Bird obowiązują wejściówki w cenie 20 zł. Ilość miejsc ograniczona. Rezerwacje telefoniczne w impresariacie Sochaczewskiego Centrum Kultury pod nr (46) 863-07-68.

Iza Strzelecka

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz