Konsultacje w sprawie mostu.

  W środę, 22 stycznia o godzinie 11.00 w patio Kramnic Miejskich przy ul. 1 Maja odbędzie się otwarte dla wszystkich zainteresowanych spotkanie poświęcone planom budowy nowego mostu na Bzurze. Wezmą w nim udział m.in. radni trzech rad – powiatu, miasta i gminy Sochaczew oraz media.

W jego trakcie przedstawiciele firmy Promost Consulting z Rzeszowa przedstawią informację o postępie prac nad dokumentacją oraz założenia koncepcyjne dotyczące ewentualnej lokalizacji projektowanej przeprawy.

Zgodnie z umową zawartą w sierpniu 2019 roku przez Powiatowy Zarząd Dróg i Promost Consulting, do końca 2021 roku ma powstać koncepcja, a na jej podstawie pełna dokumentacja mostu.

Przypomnijmy, że o budowę nowej przeprawy, która ma połączyć wschodnią i zachodnią część miasta, odciążyć most w śladzie ulic Płockiej i Warszawskiej, zapewnić lepszy dojazd do terenów budowlanych w gminie Sochaczew, wspólnie zabiegają władze powiatu, miasta Sochaczew i gminy Sochaczew. Liderem projektu jest reprezentant administracji rządowej na naszym terenie, czyli starosta sochaczewski. Samorządy zawarły w tej sprawie stosowne porozumienie, wspólnie finansują dokumentację, mają zapewnić środki na budowę. O rządowe wsparcie dla projektu zabiega także Maciej Małecki, poseł ziemi sochaczewskiej, sekretarz stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych. Na spotkanie zapraszają Jolanta Gonta, starosta sochaczewski, Piotr Osiecki, burmistrz Sochaczewa, oraz Mirosław Orliński, wójt gminy Sochaczew.

UM Sochaczew

fot.pixabay

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz