Konsultacje w gminie.

IŁÓW Do południa 15 września trwają konsultacje społeczne w gminie Iłów, dotyczące nadania nazw rondom wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 577 oraz nazwy dla skweru w Brzozowie Starym.

Konsultacje są przeprowadzane na wniosek Komisji Skarg, Wniosków i Petycji Rady Gminy w Iłowie. Wpłynęła propozycja, by rondo z drogi wojewódzkiej nr 577 z drogą powiatową nr 3811W w Brzozowie Starym w kierunku na Sewerynów i Koszajec, nazwać imieniem Żołnierzy AK Cichociemnych. Natomiast rondo także w Brzozowie Starym, ale przy drodze na Ostrowce – Wieniec, na drodze wojewódzkiej i powiatowej nr 3839W nosiło imię premiera Wincentego Witosa.

Ostatnim poddawanym konsultacjom społecznym jest pomysł nazwania skweru w Brzozowie Starym imieniem Żołnierzy AK Cichociemnych – rtm. Mariana Jureckiego i kpt. Andrzeja Świątkowskiego. Opinie i uwagi można składać osobiście w sekretariacie Urzędu Gminy w Iłowie, listownie na adres urzędu gminy lub mailowo na adres: sekretariat@ilow.pl. Propozycje tych nazw wypłynęły od mieszkańców, ale zgodnie z procedurami powinny przejść konsultacje społeczne.

BN

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz