Konkursy kalendarzowe.

fot.pixabay

WARSZAWA Od 22 października br. do 9 kwietnia 2021 roku trwają konkursy kalendarzowe ogłoszone przez Państwową Straż Pożarną. Skierowane są one do dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych. W tym roku, z uwagi na sytuację epidemiczną w kraju, strażacy nie pojawią się w szkołach, ale chcą dotrzeć do uczniów i pedagogów drogą elektroniczną. Zaproponowano cztery konkursy dla różnych grup wiekowych.

Tradycyjnie, najważniejszym ma być konkurs plastyczny, indywidualny dla dzieci z klas I-III na temat „Mój bezpieczny dom”. Drugi konkurs to gra planszowa, adresowany do uczniów klas IV-VIII. Zadaniem będzie tu stworzenie ciekawej i prostej w obsłudze gry karcianej o tematyce bezpieczeństwa. Kolejny konkurs adresowany jest do bardzo kreatywnych osób z klas I-VIII. Tematem będzie samodzielne zaprojektowanie maskotki Państwowej Straży Pożarnej. Ostatni z konkursów to zespołowe zrealizowanie spotu filmowego. Tym razem temat to „Czad – jak być bezpiecznym we własnym domu”. Konkurs skierowany do uczniów klas I-VIII.

Organizatorem konkursów jest Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej. Prace należy przesłać pocztą na jej adres: KG PSP Wydział Prewencji Społecznej, ul. Podchorążych 38, 00-463 Warszawa z dopiskiem nazwy Konkursu na kopercie (plastyczny, gra, maskotka, spot). Prace należy przesłać do 9 kwietnia 2021 roku. Regulamin i zgłoszenia na stronie PSP, a informacje pod nr tel. (22) 523 30 96, 523 30 37.

oprac. BN

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz