Konkurs w Roku Lema.

fot.pixabay

Konkurs literacki „Fabulae de futuris” zorganizowany jest z okazji Roku Stanisława Lema oraz Programu „Absolwent UMK”. Tytuł konkursu pochodzi z łaciny i znaczy tyle, co „opowieści o przyszłości”.

Jego przedmiotem są teksty pisane prozą (od 3600 do 9000 znaków ze spacjami) z tzw. fantastyki naukowej i nawiązujące w treści do tematyki badań prowadzonych na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Źródłem wiedzy o tych badaniach może być portal uczelni www.portal.umk.pl lub strona uniwersytecka – www.umk.pl. Uczestnikiem konkursu może być każdy zainteresowany tematyką, gdyż konkurs ma charakter otwarty. Regulamin nie zaznacza ograniczeń wiekowych, jednak z uwagi na wysokie wymagania i umiejętności jest on raczej przeznaczony dla dorosłych. Dla posiadaczy Karty Absolwenta UMK przewidziana jest dodatkowa kategoria z nagrodami „Najlepsza praca absolwencka”. W jury konkursu są Dariusz Brzostek – prof. UMK, z Instytutu Nauk o Kulturze, badacz fantastyki i twórczości Lema, Robert Małecki – absolwent filozofii UMK, piszący kryminały i thrillery politolog i dziennikarz, oraz Jacek Matulewski – prof. UMK, z Instytutu Nauk Technicznych, fizyk, informatyk-programista. To oni ocenią prace pod względem literackim i merytorycznym.

Konkurs trwa do 31 marca. Prace trzeba nadsyłać na adres: Gagarina 11, 87-100 Toruń, p.3 lub e-mail: program@absolwent.umk.pl, zaznaczając, że jest to Konkurs literacki „Fabulae de futuris”. Wręczenie nagród 23 kwietnia w trakcie Toruńskiego Festiwalu Nauki i Sztuki 2021. Organizatorzy zachęcają pasjonatów pisania opowiadań i ciekawostek naukowych do spróbowania swych sił.

BN

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz