Konkurs skrzypcowy online.

fot.pixabay

Wyjątkowo w tym roku XIX Międzynarodowy Konkurs Skrzypcowy ,,Janko Muzykant”, organizowany przez sochaczewską szkołę muzyczną odbył się w formie online. W dniach 22-25 marca jurorzy obejrzeli i ocenili w sumie 107 filmów konkursowych z udziałem młodych muzyków nadesłanych z 38 miast z Polski oraz z Anglii, Norwegii, Białorusi i Francji.

Nagrania zostały ocenione w pięciu kategoriach wiekowych. Wśród najmłodszych) Grand Prix zdobył Ostap Słobodianiuk z Warszawy. Z kolei pierwszą nagrodę otrzymała Alicja Staniszewska z Radomia i Szymon Zajączkowski z Warszawy. Drugą nagrodę zdobyły – Kamila Kobielus z Wadowic, Łucja Rudzińska i Zuzanna Szymańska, obie z Sochaczewa. Trzecia nagroda przypadła Marii Dziad z Krakowa, Justynie Annie Jackowskiej z Wrocławia; Dominice Mrozik z Warszawy, Filipowi Wójcikowi z Wadowic i Annie Zydlewskiej z Sochaczewa. Wyróżnienia dostało 4 skrzypków. Specjalne wyróżnienie dla najmłodszego uczestnika zdobyła Lena Dura Tarnowa Podgórnego.

W drugiej kategorii wiekowej najlepsza była Anna Wojtaszek z Gorzowa Wielkopolskiego. Na drugim miejscu Michalina Cedro z Kielc, Liwia Gęgała z Międzyrzecza, Roksana Głogowska z Kościerzyny i Waleria Wróblewska z Warszawy. Trzecia nagrodę zdobyli

Alicja Mordarska ze Starego Sącza, Emilia Paprocka z Łodzi, Małgorzata Mrozik z Warszawy, Adrianna Bartoszek z Łodzi, Zuzanna Goleń z Warszawy, Lill Szefliński, Nadia Czubacka z Sochaczewa, Amanda Zoya Kierun z Warszawy, Sebastian Bazela z Krakowa i Alicja Staszczuk z Poznania. Wyróżnienia zdobyło 9 młodych skrzypków w tym

Nadia Lach z Sochaczewa.

W kategorii trzeciej Grand Prix zdobyła Julia Majewska z Gdańska. Pierwsza nagroda przypadła Zoji Syguda z Wejherowa, Małgorzacie Błazik z Warszawy, Emilii Wójcik z Wadowic i Emilii Linka z Sanoka. Drugą nagrodę zdobyli Zuzanna Sitek z Krakowa, Joanna Habich – ze Szprotawy, Barbara Jankowska z Warszawy,  Krzysztof Oprawka z Płocka. Trzecią nagrodę dostała Amelia Dobroch z Łukowa. Wręczono także dwa wyróżnienia.

W kategorii czwartej nagrodzono pierwszym miejscem – Marcelinę Rucińską z Warszawy, – Martę Kubów z Nysy, Matyldę Stasiak z Krakowa, drugim miejscem – Magdalenę Kruczałę z Bielsko-Białej, Jana Jastrzębskiego– z Krakowa, Zofię Sobczyk – z Gdańska i Anielę Janiak z Łodzi. Trzecie miejsce zdobyli Emilia Daszkiewicz– Krakowa, Alicja Jabłońska z Rzeszowa i Karolina Kuskowska z Gdańska. Wręczono trzy wyróżnienia.

W najstarszej grupie wiekowej Grand Prix otrzymał Mateusz Izdebki z Warszawy, a pierwszą nagrodę Małgorzata Pasierbska Katowic. Drugiej nagrody nie przyznano, a trzecią dostali Marta Kubista z Chorzowa, Maja Makowska z Wrocławia i Klaudia Tofel z Wrocławia. Było jedno wyróżnienie.

Kompilację filmową z koncertem laureatów można zobaczyć w niedzielę, 4 kwietnia na youtube i facebooku PSM oraz facebooku Miasta Sochaczew.

Oprac. BN

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz