Konkurs o Bazyliszku.

fot.pixabay

SOCHACZEW Sochaczewskie Centrum Kultury zaprasza dzieci z zerówek i młodszych uczniów szkół podstawowych do udziału w międzyklasowym konkursie plastycznym „Bazyliszek – poznajemy legendy stolicy”. Konkurs prowadzony jest online, a polega na przygotowaniu cyklu (od 5 do 10) ilustracji do tekstu „Bazyliszka” autorstwa B. Tylickiej (klasy I-III) lub do wiersza „Bazyliszek i Barbarka” T. Kubiaka (zerówki). Na ich podstawie najmłodsi mają przygotować własne prace.

Organizatorzy oczekują prac w formacie A4 w poziomie, wykonanych dowolną techniką (kredki, farby, pastele). Ilustracje powinny być samodzielnie. Cykl ukazujący całą historię Bazyliszka powinien być złożony wspólnie przez klasę przy wsparciu nauczyciela. Prace powinny zostać zeskanowane w formacie JPG i rozdzielczości nie mniejszej niż 300 dpi. Komisja wyłoni zwycięzców w każdej kategorii i przyzna nagrodę główną. Będzie nią specjalny audiobook złożony ze zwycięskich prac, dyplomy, nagroda książkowa. Natomiast jako wyróżnienia będą dyplomy i nagroda książkowa. Dyplomy oraz nagrody książkowe zostaną przesłane pocztą.

Premiera zwycięskiej ilustrowanej legendy „Bazyliszek” w postaci audiobooka odbędzie się 13 listopada, o godzinie 12.00 na stronach faceboka. Prace należy przesłać na adres: konkursy.sck@gmail.com (hasło „Bazyliszek”) wraz z kartą zgłoszeniową. Termin konkursu do 30 października.

oprac. BN

fot. Pixsabay

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz