Konkurs na najładniejszą ozdobę wielkanocną.

fot. pixabay

Choć w powietrzu nie czuć jeszcze zapachu wiosny, to w domach już czynione są pewne zadania, które mają nas przybliżyć m.in. do radosnego przeżywania świąt Wielkiej Nocy.

Niestety, w tym roku, podobnie jak przed rokiem nie udało się przeprowadzić kiermaszu wielkanocnego organizowanego nieprzerwanie od wielu lat w Niedzielę Palmową przez Starostwo Powiatowe w Sochaczewie i hotel Chabrowy Dworek. Jednak, z pojawiających się zdjęć na różnych grupach społecznościowych portali internetowych widać, że klimat zbliżających się świąt i samej wiosny inspiruje nas do tworzenia różnych dekoracji i ozdób, które upiększać mają nasze domy. Rękodzieło wręcz kwitnie. Stąd też zrodził się pomysł w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Załuskowie na konkurs wielkanocny.

Skierowany jest on do młodzieży w wieku od 10 do 19 lat a tematem przewodnim jest wykonanie ozdoby świątecznej. Organizator na wykonanie i dostarczenie pracy wyznaczył termin do 22 marca br. Zadanie polega na wykonaniu przestrzennej pracy np. pisanki, ozdoby czy stroika wielkanocnego. Koniecznie trzeba uwzględnić wyraźne elementy tradycji świąt Wielkiej Nocy. Oceniane będą m.in. nawiązanie do tradycji, kolorystyka, nowatorstwo wykonania, dekoracyjność i ogólne wrażenie estetyczne. Organizator przewidział dwie kategorie wiekowe: 10-14 lat oraz 15-19 lat. Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych, ponadpodstawowych, podopiecznych placówek oświatowych, ośrodków kultury czy świetlic środowiskowych – z terenu powiatu sochaczewskiego. Dostarczony przedmiot może być wykonany dowolną techniką, z dowolnego tworzywa. Jeden uczestnik może zgłosić jedną pracę, jest natomiast możliwość nadesłania kilku prac z jednej placówki. Konstrukcja ozdabianego przedmiotu powinna być stabilna.

Prace z wypełnionymi formularzami można dostarczyć osobiście do Ośrodka w Załuskowie, można wysłać na podany w regulaminie adres. Można także dostarczyć osobiście do Powiatowego Zespołu Edukacji w Sochaczewie (ul. marsz. J. Piłsudskiego 65) jednakże do 19 marca, tak, by zdążyć przekazać je organizatorowi.

Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy przewiduje atrakcyjne nagrody, które ufundowało m.in. Starostwo Powiatowe w Sochaczewie – partner konkursu. Zwycięzców poznamy jeszcze przed świętami wielkanocnymi.

Starostwo Powiatowe w Sochaczewie

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz