Konkurs na dyrektora poradni rozstrzygnięty.

Od 1 września stanowisko dyrektora sochaczewskiej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej obejmie Aleksandra Siekiera. Zarząd Powiatu w Sochaczewie funkcję tę powierzył jej na okres pięciu lat szkolnych do 31 sierpnia 2025 r.

Konkurs na stanowisko dyrektora Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej ogłoszono w czerwcu br. W lipcu, w wyniku procedury konkursowej, wyłoniono kandydaturę Aleksandry Siekiery, której na sierpniowym posiedzeniu Zarząd Powiatu powierzył stanowisko dyrektora poradni.

Aleksandra Siekiera przez ostatni rok pełniła już obowiązki dyrektora tej jednostki. Wcześniej zawodowo związana była ze szkołami podstawowymi z terenu powiatu sochaczewskiego. Ukończyła studia pedagogiczne w Akademii Pedagogiki Specjalnej im. M. Grzegorzewskiej w Warszawie na Wydziale Nauk Pedagogicznych, na kierunku Pedagogika ogólna ze specjalnością psychopedagogika kreatywności. Ukończyła także studia podyplomowe związane m.in. z pedagogiką i logopedią.

Zarząd Powiatu zdecydował także, w związku z wcześniejszą decyzją o odstąpieniu od przeprowadzenia w tym roku konkursu na stanowisko dyrektora Zespołu Szkół im. Jarosława Iwaszkiewicza, podjętą na podstawie Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z 20 marca 2020 r. w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, o przedłużeniu o jeden rok tej funkcji dotychczasowej dyrektor Hannie Boneckiej.

Starostwo Powiatowe w Sochaczewie

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz