Konkurs literacki „Szuflada” w TOK Teresin.

Z powodu pandemii Covid-19 w tym roku nie odbędą się mocno już zakorzenione w lokalnej tradycji Teresińskie i Powiatowe Dni Retoryki. Teresiński Ośrodek Kultury nie pozostaje jednak bezczynny. W to miejsce proponuje wszystkim mieszkańcom powiatu, którzy piszą do tzw. szuflady konkurs literacki.

– Ponieważ ograniczamy działania do minimum, nie będzie w tym roku Dni Retoryki. Nie chciałabym jednak pozostawić w tym miejscu zupełnej pustki. Pamiętając o tych, którzy piszą własne teksty, wpadł mi do głowy pomysł, żeby poszerzyć formułę TDR i PDR o twórczość własną. Pomyślałam, żeby zrobić z tego odrębny konkurs literacki, konkurs zarówno dla dzieci, młodzieży, jak i dorosłych. Jeśli lubicie wyrażać swoje myśli za pomocą słowa pisanego, piszecie „do szuflady”, nigdy wcześniej nie publikowaliście swoich dzieł, tworzycie oryginalne rymy, wymyślacie na poczekaniu ciekawe historyjki, ten konkurs jest właśnie dla Was!!! Liczymy na to, że nasz pomysł spotka się z Waszym zainteresowaniem i pozwoli Wam wykazać się twórczym zaangażowaniem, otworzy Was na nowe możliwości kreacji, a może nawet odkryje w Was ukryte talenty. Nie zwlekajcie – łapcie za pióra i do dzieła! Macie czas do końca października!  – informuje Katarzyna Rospędowska, instruktorka teatralna i pomysłodawczyni konkursu.

Organizatorzy mają nadzieję, że udział w Konkursie stanie się interesującą i inspirującą przygodą dla uczestników, dostarczy wielu wrażeń, skłoni do przemyśleń nad postrzeganiem świata i swojej w nim roli.  Forma pracy pozwala na dużą dowolność w potraktowaniu tematu.

– Do konkursu może zgłosić się KAŻDY mieszkaniec powiatu sochaczewskiego, który SAMODZIELNIE napisze dowolny tekst literacki (np. felieton, wiersz, opowiadanie, skecz, piosenkę, scenkę teatralną, esej, anegdotę, recenzję, pastisz) i prześle go do organizatorów konkursu. Konkurs skierowany jest do AMATORÓW, których teksty nigdzie do tej pory nie były publikowane. Maksymalna objętość tekstu to dwie strony A4 maszynopisu o czcionce Times New Roman 12 – dodaje Katarzyna Rospędowska.

Teksty będzie oceniać specjalnie powołane profesjonalne Jury, które przyzna statuetki dla najlepszych autorów z poszczególnych kategorii wiekowych oraz nagrody rzeczowe i wyróżnienia. Wybrane teksty ukażą się również na stronie internetowej i facebooku Teresińskiego Ośrodka Kultury oraz w lokalnych mediach.

Teksty z załączoną kartą zgłoszenia i oświadczeniem należy dostarczyć do 31 października br.  mailowo na adres kasia@tok.art.pl. W przypadku braku dostępu do komputera, możliwe jest dostarczenie zgłoszenia osobiście do sekretariatu Teresińskiego Ośrodka Kultury, Aleja XX-lecia 32 w Teresinie. Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się 21 listopada w sali widowiskowej Dworca TO.Kultura! przy ulicy Torowej 2 w Teresinie.

Pobierz pełną informację o Konkursie – [Regulamin] i [Karta zgłoszeniowa]

źródło: UG

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz