Konieczny remont schodów.

Fot. FB Niepokalanów
Reklamy

NIEPOKALANÓW W ostatnich latach trwają prace inwestycyjne w środku i na zewnątrz Bazyliki. To m. in. ułożenie kostki brukowej, wymiana pieca grzewczego i utworzenie Kaplicy Wieczystej Adoracji.

– Teraz przyszedł czas na wymianę schodów w wejściu głównym. Stopnie granitowe zaczęły się rozchodzić i stały się niebezpieczne. Ich szerokość mająca 30-32 centymetry jest za krótka. Powierzchnia płyty granitowej przed samym wejściem do bazyliki nie ma spadu, stąd tworzą się kałuże wody – informują zakonnicy z Niepokalanowa.

Remont schodów rozpoczęli już przed końcem 2020 roku. Najpierw została zdjęte i oczyszczone granity. Po przygotowaniu cementowego podłoża, poszerzone zostały do 35 cm bloki granitowe, które ponownie wrócą na swoje miejsce. Nowością będzie to, że trzy pasy wejściowe do bazyliki będą podgrzewane. Schody zostaną obłożone kwarcytem. Powód tego jest bardzo prosty – piaskowiec dotąd stosowany, wchłania zbyt mocno wodę, powodując wilgoć i kruszenie się dolnej warstwy. Prowadzone prace remontowe mają za cel utrzymanie i spowodowanie lepszej trwałości podłoża kościoła

– Zakończenie remontów przewidujemy na Wielkanoc tego roku. Koszt inwestycji wynosi około 500 tysięcy złotych. Nasi bracia wdzięczni są wszystkim dobroczyńcom, wykonawcom, a wśród nich wielu braciom innym braciom zakonnym, którzy nas dotąd wsparli – informuje zakon z Niepokalanowa.

BN

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz