Koniec parkowania.

W ubiegłym tygodniu do naszej redakcji dzwonili rozżaleni mieszkańcy Sochaczewa, informując, że nie mogli pozostawić swoich aut pod wiaduktem przy stacji PKP.  – Kiedy przyjechałem rano na stację i chciałem pozostawić swoje auto, jak zwykle to robię pod wiaduktem, ale nie mogłem tam wjechać, bo wjazd był zastawiony słupkami. Nie dość, że w okolicy dworca miejsc postojowych jest jak na lekarstwo, to na dodatek ktoś, pewnie władze miasta, wpadł na pomysł, aby zlikwidować te, które jeszcze istniały – powiedział nam jeden z czytelników.

Okazuje się, że za całą sprawą nie stoi Urząd Miejski tylko Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich, któremu podlega zarówno wiadukt, jak i teren pod nim. Otóż MZDW, na prośbę mieszkańców znajdujących się przy wiadukcie budynków, zdecydował się na wprowadzenie zakazu wjazdu, a tym samym parkowania w tym miejscu, ponieważ pozostawianie tam samochodów utrudniało dojazd do posesji.

Przy okazji dodajmy, że już wkrótce problem miejsc postojowych przy dworcu zostanie rozwiązany. Jak już informowaliśmy, w przyszłym roku PKP ma przystąpić do przebudowy dworca i terenów wokół niego, w tym budowy dodatkowych parkingów.

jur

Fot.: Jerzy Szostak

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz