Koncert wielkich serc.

Prawie 30 tysięcy złotych, to pierwszy bilans koncertu zorganizowanego przez społeczność Miejskiego Przedszkola nr 4 oraz jej przyjaciół dla Mikołaja Rokickiego. W sobotę, 7 grudnia, w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji trwały występy muzyczne, licytacje, kiermasz, animacje dla dzieci, a wszystko, aby pomóc choremu na hiperinsulinizm chłopcu.

Jak powiedziała nam Monika Radwańska-Komosa, dyrektor MP nr 4, wylicytowano aż 50 przedmiotów, a 50 kolejnych czeka na licytacje, które ruszą najprawdopodobniej jeszcze w tym tygodniu na facebookowej grupie „Okażmy serce”.

Mikołaj, to młodszy brat Kuby, który uczęszcza do naszego przedszkola. Nie mogliśmy pozostać obojętni na sytuację jego i jego bliskich. Zdecydowaliśmy, że w tym roku nie będziemy organizować tradycyjnych jasełek w Sochaczewskim Centrum Kultury przy ul. 15 Sierpnia. Dzięki wspaniałym rodzicom naszych maluchów odbył się sobotni koncert – mówi Monika Radwańska-Komosa. – Jestem również bardzo wdzięczna za to, że mogliśmy nieodpłatnie skorzystać z hali przy ulicy Kusocińskiego. Odwiedziło nas tyle osób, że na pewno nie zmieścilibyśmy się w innym obiekcie.

Oprócz tych wszystkich, którzy pomogli nam rzeczowo i organizacyjnie, podziękowania należą się burmistrzowi Piotrowi Osieckiemu oraz staroście Jolancie Gonta, którzy objęli nasz koncert patronatem. Dodatkowo burmistrz sfinansował koszty nagłośnienia, dzięki czemu charytatywnie mogły wystąpić zespoły muzyczne.

Przypomnijmy,  że Mikołaj ma szansę na pełen powrót do zdrowia dzięki zabiegowi, którego podjęli się niemieccy lekarze. Obecnie do pełnej sumy niezbędnej do jego przeprowadzenia (ponad 300 tys. zł) brakuje jeszcze około 70 tys. Każdego, kto chciałby ją wspomóc choć drobnym datkiem, odsyłamy na stronę internetowej zbiórki opiekującej się chłopcem.

UM Sochaczew

fot.pixabay

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz