Koncert w świątecznym klimacie.

Koncert świąteczny sekcji wokalnych Teresińskiego Ośrodka Kultury, jak co roku spotkał się z wielkim zainteresowaniem wśród mieszkańców gminy. Kameralna sala TOK-u została wypełniona po brzegi. Dominowała atmosfera świąt Bożego Narodzenia, o co zadbali wychowankowie TOK-u.
Organizatorzy zawsze mile nas zaskakują, a to scenariuszem, a to jeszcze wyższym poziomem artystycznym, a to różnymi niespodziankami. Tak było i tym razem. Dzieci i młodzież oraz starsi „kulturyści” przepięknie wykonywali kolędy i pastorałki, zarówno te dobrze, jak i mniej znane. W koncercie udział wzięli prawie wszyscy uczniowie Joanny Cieśniewskiej, instruktorki z Teresińskiego Ośrodka Kultury, która poprowadziła to wyjątkowe wydarzenie.
Właśnie takich koncertów nam potrzeba, takiego zatrzymania przy muzyce w tej całej codziennej gonitwie – mówili widzowie tuż po jego zakończeniu. Inni dodawali – Występy jak zawsze udane, pełne melancholii i pewnego rodzaju świątecznego wyciszenia, dziękujemy artystom i organizatorom.
Za nami prezentacje wychowanków TOK, a tymczasem szybkimi krokami zbliża się tradycyjny Ogólnopolski Festiwal Kolęd i Pastorałek „Nasze Wieczne Kolędowanie”. W tym roku odbędzie się w dniach 27-29 stycznia, a na wydarzenie zaprasza Teresiński Ośrodek Kultury oraz Klasztor Ojców Franciszkanów.
To już siedemnasta edycja konkursu. Dodajmy, tak popularnego, że po raz kolejny organizatorzy musieli przeprowadzić eliminacje, bo liczba zgłoszeń była ogromna. W tym roku chętnych do występu w głównym konkursie było ponad 120. Ostatecznie do udziału w Festiwalu zakwalifikowała się połowa z tej puli, choć i tak organizatorzy mieli bardzo trudne zadanie, by wybrać 60-tkę. Sceniczna rywalizacja, której stawką były kwalifikacje do festiwalu, odbyła się w ubiegły weekend.
Za tydzień przedstawimy listę zakwalifikowanych do XVII OFKiP „Nasze Wieczne Koledowanie” oraz szczegółowy program imprezy.
Marcin Odolczyk
Fot. TOK

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz