Koncert i spektakl tylko w sieci.

Fot. Jay Nowakowski (fb)
Reklamy

Zgodnie z planami koncert zespołu Blue Jay Bird oraz spektakl Teatru Młodych Twórców Maska, które miały się odbyć w Sochaczewskim Centrum Kultury z udziałem publiczności, odbędą się wyłącznie online.

Choć zainteresowanie było ogromne i wszystkie dostępne bilety rozeszły się błyskawicznie, to ostatnie rozporządzenie ograniczyło dostępność do wydarzeń kulturalnych. Wszystkie wydarzenia można zobaczyć tylko i wyłącznie w sieci.

Na koncert zespołu rockowego Blue Jay Bird SCK zaprasza w sobotę 27 marca o godzinie 19.00. Na scenie w Klubie Kontrast wystąpi Jay Nowakowski – założyciel grupy, wokalista i gitarzysta. Towarzyszyć mu będą Piotr Pawęska – gitarzysta basowy oraz Adam Grzelak – perkusista. Blue Jay Bird zadebiutował około 5 lat temu na Majorce, gdzie zaprezentował swój pierwszy autorski utwór „Silent Prayer”. Teraz, już z pełniejszym repertuarem zespół rozpoczął koncerty po całej Polsce. Pomimo pandemii udaje mu się występować w wydarzeniach realizowanych w formie online. Członkowie zespołu marzą jednak, że uda im się jeszcze w tym roku spotkać na żywo z publicznością.

Również premierowy spektakl Teatru Maska w niedzielę 28 marca o godzinie 18.00 ze sztuką „FeFerdydurke” w sali widowiskowej w SCK przy ul. 15 Sierpnia odbędzie się bez publiczności. Młodzi aktorzy są ogromnie zawiedzeni, że restrykcje zabrały im żywą publiczność.

Spektakl „FeFerdydurke” oparty jest na motywach sztuki Witolda Gombrowicza „Ferdydurke”, napisanej w 1937 roku. Mimo upływu lat temat nie jest archaiczny i nie stracił na aktualności. Spektakl wyreżyserował Dawid Żakowski.

„Rok temu pomiędzy nauczycielskimi i uczniowskimi „gębami” postawiono ekrany komputerów, które niemal od razu stały się symbolem nowoczesnej szkoły. Szybko jednak okazało się, że technologie, które miały być nadzieją, stały się nowymi formami opresji, a sama szkoła nadal pozostaje instytucją, która bryluje w różnych formach upupiania. Nie chodzi tylko o relacje nauczyciel-uczeń, uczeń-uczeń, ale też o otoczenie, język, komunikację, konwenans, kicz” – piszą autorzy spektaklu.

Oba wydarzenia dostępne będą online. Koncert rockowy na fanapge’u Klubu Kontrast na Facebooku, a spektakl na fanpage’u SCK na Facebooku w godzinach emisji, jak również po emisji.

BN

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz